14.02.2025 11:31 14.02.2025 14:22
14.02.2025 13:10
Tata Bojs do Plzně přivezli energickou show - FOTKY
13.02.2025 19:37
Čeká nás víkend plný masopustů, vepřových hodů a další zábavy
Otevřou se další sjezdovky na Špičáku
Skvělá zpráva pro milovníky zimních aktivit! Šumavský Špičák otevře na Boží hod vánoční další své sjezdovky.

S výjimkou Štědrého dne, kdy provoz areálu končí ve 12:30 hodin, je v dalších dnech, včetně obou svátečních dnů 25. a 26. prosince, otevřeno od 8:30 do 16:00 hodin.
Čerstvě napadaný sníh (zatím okolo 10 cm) a teploty pod bodem mrazu umožňující technické zasněžování. Napomohly tak k otevření dalších dvou sjezdovek největšího lyžařského střediska Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák.
Vánoce tu konečně budou po dlouhých letech opět se sněhem i mimo sjezdovky. Na těch, kde se už lyžuje, zatím leží v průměru 30 cm upraveného přírodního sněhu v kombinaci s technickým.
„V středu 25.12. otevřeme rodinnou Spodní Šanci a přibližovací sjezdovku od hlavního parkoviště. Spolu s horním střediskem úsekem jedničky Turistické a dojezdem po dvojce U Zalomeného se blížíme 2,5 kilometru sjezdovek, na kterých se bude lyžovat,“ říká Jan Kasík, vedoucí služeb Ski&Bike Špičák.
„Začaly jsme taky kontinuálně připravovat další úseky dosud zavřených tratí. Když počasí vydrží, rádi bychom stihli na poslední letošní víkend nabídku lyžování u nás opět rozšířit,“ dodal.
Středisko 25. prosince vrací ceny skipasů na běžnou úroveň bez 20procentní slevy, kterou nabídlo od zahájení zimní sezony 14. prosince, tedy 10 úvodních dnů. Celodenní skipas pro dospělého od 25. prosince stojí 890 Kč. Dětský vyjde na 640 Kč a rodinný (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) na 2 155 Kč.
Na Štědrý den 24. prosince provoz na Špičáku končí už ve 12:30 hodin. Od 12:00 do 12:30 čeká na přítomné lyžaře na vrcholu Špičáku individuální přípitek sektem, který bude pro ty, co na vrcholu Špičáku vystoupí z lanovky, zdarma.
Další dva vánoční svátky 25. a 26. prosince je středisko opět otevřeno ve standardním režimu od 8:30 do 16:00 hodin, stejně jako v dalších všedních dnech.
foto: ilustrační Facebook Špičák