QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeň a okolní vesnice znovu ožijí folklorem, přijedou i soubory z Evropy

02.06.2022 8:39

Po covidové pauze se do centra Plzně a okolních vesnic vrací oblíbený folklórní festival CIOFF® Plzeň 2022. Letošní pětidenní slavnosti připomenou návštěvníkům mnohdy zapomenuté tradice.

IMG_5149

Od středy 8. června se bude nejen v centru Plzně tančit a zpívat v krásných krojích. Festival bude probíhat zejména U Branky a ve Smetanových sadech. Na doprovodný program se může těšit i v obcích Dýšina, Třemošná, Vrčeň nebo Konstantinovy Lázně. Festival nabídne tradiční soubory ze západních Čech a Moravy, Slovenska, Španělska a dokonce i z Bosny a Hercegoviny.

24. ročník folklórního festivalu proběhne od 8. do 12. června a nabídne zájemcům o tradiční lidové umění zajímavá hudební a taneční vystoupení. „Z plzeňských souborů vystoupí například Jiskra, Mladina nebo Meteláček, který v letošním roce oslavil 40 let. Stejné jubileum slaví také dětský soubor Jiskřička z Plzně, který se představí v rámci dětského pořadu “Nebudem pořád tak maličký,“ upřesňuje program ředitelka festivalu Michaela Vondráčková.

Centum Plzně i přilehlé okolní vesničky tak opět ožijí tradicemi. Jeden z programů proběhne i v Bolevci, kde mimo jiné bude ke zhlédnutí výstava s názvem Ze života na statku. “Město Plzeň konečně opět ožívá krásou lidových krojů, hudby i tance z různých koutů světa. Užijme si společně jedinečnou atmosféru,“ zve na festival Michaela Vondráčková.

Kompletní program naleznete zde.

 

Foto MFF CIOFF Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT