QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeň rozšiřuje místa s placeným stáním. Kde najdete další parkovací automaty?

25.08.2023 13:28

Základy pro nové parkovací automaty vznikají v těchto dnech v ulicích Plzně západně od Klatovské třídy. Město tam rozšíří zónu placeného stání F.

Parking Plzeň / foto QAP

Zahájení provozu nové zóny se předpokládá na přelomu října a listopadu letošního roku. Hodina parkování bude stát 10 korun, za roční parkovací kartu zaplatí rezident 700 korun.

Nová zóna zahrne celé území ohraničené řekou Mže na severu, křižovatkou Tylova x Skvrňanská a areálem Škoda na západní straně, dále stanicí Plzeň-Jižní Předměstí na jihu a Klatovskou třídou a hranicemi zóny C na východě. „Zřízení zón je výhodné zejména pro osoby s trvalým pobytem v území, protože si mohou zakoupit levnější dlouhodobé parkovací oprávnění. Ostatní uživatele má tento systém přimět ke zkrácení doby parkování, většímu využívání jiných forem přepravy anebo k většímu využívání záchytných parkovišť mimo zpoplatněnou zónu,“ řekl náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar.

Sazba parkovného v zóně F bude 10 korun za hodinu v pracovní dny od 7 do 19 hodin. „Cena dlouhodobého parkovacího oprávnění pro osoby s trvalým pobytem bude činit 700 korun za rok,“ doplnil Ondřej Vohradský, vedoucí Úseku dopravního inženýrství Správy veřejného statku města Plzně.

Foto ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy