QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňský biskup Tomáš Holub navštívil pacienty Domažlické nemocnice – FOTKY

23.02.2024 12:33

Domažlickou nemocnici navštívil plzeňský biskup Tomáš Holub u příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na polovinu února. Jak vypadala jeho dvouhodinová návštěva?

Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (1)
Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (1)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (2)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (3)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (4)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (5)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (6)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (7)Tomáš Holub v Domažlické nemocnice_0224_Domažlická nemocnice (8)

V pátek 16. února navštívil Domažlickou nemocnici plzeňský biskup Tomáš Holub. Během dvouhodinové návštěvy obešel oddělení následné péče, interní a chirurgii, kde se setkal se zhruba patnácti pacienty.

„Tomáš Holub se všemi krátce pohovořil, popřál pokud možno brzké uzdravení a dle potřeby či přání pacientů poskytl obvyklé duchovní služby. Na závěr pak odsloužil v nemocniční kapli mši za nemocné a trpící,“ uvedl mluvčí nemocnice.

Po celou dobu návštěvy doprovázel biskupa nemocniční kaplan Wojciech Pelowski.

„Biskup by se rád setkal i s větším počtem pacientů. Rád s nimi mluví a naslouchá. Ale bohužel byl omezen časem,“ uvedl nemocniční duchovní s tím, že pacientům, se kterými se setkal, poskytl pomazání nemocných, svaté přijímání nebo společnou modlitbu. „A pochopitelně se setkal a popřál hodně síly a empatie i zdravotníkům,“ doplnil Pelowski.

Tomáš Holub navštívil Domažlickou nemocnici už podruhé za poslední rok. Při loňské březnové návštěvě mimo jiné požehnal spolehlivý provoz a bezpečné cesty novým nemocničním sanitkám. A také loni zašel na lůžková oddělení za nemocnými.  

„Hlavním přínosem jeho návštěv je, jak dokáže udělat radost a posílit ve víře v uzdravení řadu pacientů. Jeho návštěva je vždy zejména pro věřící pacienty i zdravotníky emotivní a posilující. Ale nejen pro věřící. Z pana biskupa vždy vyzařuje vstřícnost a lidskost ke všem, které potkává. Je inspirativní osobností, jak se k sobě i k pacientům vzájemně chovat,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Foto Domažlická nemocnice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24