QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Pozemky kolem rozhledny Chlum odkoupí město Plzeň za 20,4 milionu korun

26.06.2024 10:58

Zástupci města Plzně a Biskupství plzeňského potvrdili odkup podpisem smlouvy. Oblíbenou rekreační lokalitu bude díky tomu možné zrevitalizovat a oživit.

chlum_foto fcb rozhledna chlum1

Město Plzeň odkoupí od Římskokatolické farnosti Plzeň – Lobzy pozemky kolem rozhledny Chlum ve čtvrti Doubravka za 20,4 milionu korun. Zástupci města Plzně a Biskupství plzeňského potvrdili odkup v pondělí 24. června 2024 podpisem smlouvy.

„Vzájemná dohoda je pro mě důkazem výborné spolupráce města Plzně a plzeňského biskupství, kterému děkuji za vstřícnost a profesionální přístup. Díky tomu můžeme Chlumu navrátit jeho někdejší slávu, kterou si bezpochyby zaslouží,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Radní pro oblast nakládání s majetkem a správu majetkových účastí města Plzně Vlastimil Gola informoval, že se

Jedná se o dva lesní pozemky o celkové výměře 329 573 m2, u nichž cena vychází na zhruba 60 Kč za metr čtvereční, a pak ještě o samotnou přístupovou cestu k rozhledně o výměře 2584 metrů čtverečních za cenu 200 korun za m2.

„Koupě otevírá možnost oživit oblast kolem jedné z nejnavštěvovanějších rozhleden v Plzni a jejím okolí. Město zaplatí výkup pozemkům, čtvrtý městský obvod uvolnil peníze na koupi cesty,“ sdělil Vlastimil Gola, radní pro oblast nakládání s majetkem a správu majetkových účastí města Plzně.

Radní dodal, že čtvrtý obvod na jaře letošního roku souhlasil s tím, že v letech 2024 až 2026 poskytne vždy po jednom milionu korun na nutné omlazení přestárlého lesa.

Městský obvod Plzeň 4 už veřejnosti představil architektonickou studii, která počítá s tím, že pod sto let starou rozhlednou vyroste malá restaurace se sálem i venkovním posezením, doplněn bude mobiliář, instalovány nové vyhlídky.

Realizace studie bude rovněž v gesci městského obvodu. Podrobnosti a vizualizaci naleznete v článku ZDE.

Foto ilustrační, vizualizace Projectstudio8

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy