QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Premiéra Nečase podpořili ve věci Pospíšil všichni lídři ODS, kromě Sobotky

30.06.2012 18:49

Odvolání ministra Pospíšila nebylo podle lídra liberecké ODS Sobotky dosud nikomu objasněno, proto zůstal jediným, kdo nepodpořil premiéra Nečase. Dokument o podpoře jinak podepsali všichni krajští lídři ODS.

ministr Pospíšil QAP foto

Po odvolání ministra spravedlnosti Pospíšila má stále Petr Nečas podporu všech krajských lídrů ODS. Alespoň tito mu vyjádřili podporu podpisem dokumentu.

Dokument, který právě Nečasovi má vyjádřit podporu, nepodepsal pouze liberecký lídr ODS Přemysl Sobotka. Údajně se zatím nedočkal žádného vysvětlení, proč vlastně Petr Nečas Pospíšila odvolal, píše to server novinky.cz.

Chybí ještě podpis poslankyně Horníkové, ta ale prý stojí za Nečasem, vrací se ještě z dovolené. Zřejmě podepíše dodatečně.

Oficiálním důvodem Pospíšilova odvolání je to, že nezvládal finančně svůj resort. Spekuluje se ale o tom, že odvolání si způsobil tím, že chtěl dosadit Bradáčovou na místo státní zástupkyně. A právě Lenka Bradáčová je známá tím, že nemilosrdně jde po korupci. Hrozily snad někomu z ODS problémy? Nehodí se jim obávaná státní zástupkyně? Nebo opravdu lidmi oblíbený Jiří Pospíšil nezvládl resort tím, že chtěl přidat peníze.

O tom, zda bude exministr kandidovat v krajských volbách, se rozhodne v neděli 8. července. Posvětit kandidátku ale musí také regionální sněm v pondělí 9. července, kam by měl dorazit i premiér Nečas a vysvětlit, proč vlastně Pospíšila odvolal.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT