17.08.2025 17:57
17.08.2025 14:33
Kyšice ovládl 37. ročník Turnaje generací - FOTKY
17.08.2025 12:34
Akce Jedna Šumava: Policisté společně se strážci parku radili turistům
Přinášíme aktuální informace ze Špičáku. Do kdy se bude lyžovat?
Podmínky na horách odpovídají teplému počasí. Nastupující jaro dělá své a kopce už nejsou bílé, ale zelené. I tak ale sezona na Špičáku nekončí. Lyžuje se dál.

Na šumavském Špičáku se bude lyžovat i nadále. „Chceme tím hlavně poděkovat všem, co si zakoupili celosezónní skipas, pro ostatní jsme pak snížili ceny od pondělí 20. března o 30 procent,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.
Prozatím se lyžuje na celé trojce Slalomová, spodním úseku dvojky U Zalomeného, pětce Spodní Šanci a v provozu je stále i kratší sjezdovka s přibližovacím vlekem z/na hlavní areálové parkoviště. O víkendu byla návštěvnost nízká, na vleky se tak nestály žádné dlouhé fronty. Pokladna u hlavního parkoviště byla o víkendu otevřena v omezeném provozu.
Foto QAP