01.07.2025 17:45
01.07.2025 14:37
Vlna veder a riziko požárů. Meteorologové vydali výstrahu!
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahy před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů, které se týkají i našeho regionu.
01.07.2025 12:56 01.07.2025 13:10
Požár domu v Malechově: Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
V obci Malechov zasahují hasiči. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
Prodloužený víkend nepřežilo 26 lidí
Tragický byl první červencový víkend na českých silnicích. Při dopravních nehodách zahynulo 26 lidí.
Čtyři dny volna přinesly na českých silnicích spousta nehod a tím pádem i zranění a úmrtí. O víkendu prodlouženém o dva státní svátky zemřelo 26 lidí.
Jen během pátka a soboty zemřelo při nehodách 15 lidí. Na vině je podle odborníků nejen hustý provoz, ale také počasí, tedy velké horko.
Lidé umírali i na silnicích v Plzeňském kraji. V pondělí 5. července havarovala na 45. kilometru dálnice D5 směrem na Rozvadov řidička Mercedesu. U nehody zastavil VW Passat. Spolujezdkyně chtěla poskytnout řidičce Mercedesu první pomoc a 27letý řidič šel označit místo nehody, bohužel ho ale smetl projíždějící Ford Mondeo a mladý muž na místě zemřel.
Na místě podlehl svým zraněním v pondělí také 67letý muž, který vstoupil na koleje u vlakového přejezdu u Chlumčan přímo před přijíždějící osobní motorový vlak.