QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Projekt Rozhodněte sami je v plném proudu. Obyvatelé Trojky srší nápady

03.07.2023 19:04

Ve čtvrtek 15. června 2023 spustil centrální plzeňský obvod projekt participativního rozpočtu Rozhodněte sami. Informovali jsme detailně ZDE. Lidé během prvních dvou týdnů zaslali více než padesát návrhů!

UMO PLZEN 3

Více než padesátku návrhů na zlepšení života ve třetím městském obvodu vložili jeho občané na webové stránky www.rozhodnetesami.cz. „Jsem překvapený, kolik nápadů nám naši občané od 15. června, kdy se projekt spustil, už zaslali. Nejčastěji si lidé přejí vybudování sportovních nebo dětských hřišť, různé relaxační zóny, komunitní zahrady nebo lavičky,“ vyjmenoval některé z návrhů místostarosta Trojky Ondřej Ženíšek.

Fantazii se meze nekladou, jistá omezení tu ale přece jen jsou. Na projekt v rámci participativního rozpočtu vyčlenilo vedení centrálního obvodu celkem šest milionů korun. „Realizace projektu se musí vejít do jednoho milionu korun pro každou místní část obvodu. Celkem jsme ho rozdělili do šesti oblastí: Skvrňany, Bory a střed, Radobyčice a Malá Homolka, Nová Hospoda a Zátiší, Výsluní společně Doudlevcemi a Valcha,“ říká 1.místostarosta Pavel Šrámek.

Času na zaslání svého přání, mají obyvatelé Trojky ještě dost. Vkládat je mohou až do 15. září letošního roku. Tištěný formulář k ručnímu vyplnění najdou zájemci v prostorách úřadu centrálního obvodu v sadech Pětatřicátníků nebo ve třech seniorských organizacích, které se v obvodu nachází.

Hlasovat o vybraných, tedy proveditelných projektech, budou moci občané od 15. října až do konce listopadu. Vyhrává vždy ten, který získá ve své místní části nejvíce hlasů. „Pokud se do finanční částky jednoho milionu korun vejdou dva nebo i více projektů, zhotoví se také, a to v pořadí podle počtu získaných hlasů. Vítězné projekty představí centrální obvod před Vánoci jako dárky svým občanům,“ uvedla Michaela Adámková, mluvčí Trojky.

Zda je návrh proveditelný, posoudí příslušné odbory Úřadu městského obvodu Plzeň 3, případně Správa veřejného statku města Plzně.

Webové stránky www.rozhodnetesami.cz chce vedení „Trojky“ využívat nejen k projektu participativního rozpočtu, ale i k dalšímu zjišťování názorů obyvatel. „Máme představu, že jejich prostřednictvím budou naši občané hlasovat i o dalších investičních akcích, které připravujeme. Stránky se stanou dalším komunikačním nástrojem mezi radnicí a obyvateli obvodu,“ dodává starosta David Procházka závěrem.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new