Razantní ochlazení, přízemní mrazíky a vítr! Pro Plzeňský kraj platí dokonce výstraha

13.10.2023 16:24

Teploty během neděle výrazně klesnou a přijít mohou i první přízemní mrazíky. V sobotu zase bude v regionu pěkně foukat, meteorologové dokonce vydali výstrahu. Jak bude o nadcházejícím víkendu? Čtěte nejnovější předpověď.

1

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na silný vítr platí v sobotu 14. října od 8:00 do 16 hodin v celém Plzeňském kraji. 

„Přes naše území bude během soboty 14. října přes den přecházet výrazná studená fronta od severozápadu. Před frontou bude zesilovat jihozápadní vítr na čerstvý, při jejím přechodu se změní na severozápadní a potom začne slábnout. Nejsilnější nárazy větru pravděpodobně místy dosáhnou až 20 m/s, tedy 70 km/h,“ informuje aktuálně ČHMÚ.

V sobotu vítr a v neděli nízké teploty

V sobotu bude oblačno až zataženo, počítat musíme s přeháňkami, a to zejména dopoledne. Teploty budou během soboty ale ještě vysoké. Nejvyšší teploty dosáhnou 17 až 20 °C, na horách 14 až 17 °C.

Razantní pokles teplot nás čeká v neděli. Nejvyšší denní teploty dosáhnou jen 8 až 12 °C. Navíc v noci už může začít mrznout. "V noci z neděle na pondělí 16. října pravděpodobně začne několikadenní období s přízemními mrazíky. Výstrahu před nimi budeme během tohoto víkendu upřesňovat," uvedl ČMHÚ v pátek odpoledne. 

Také další pracovní týden bude studený, teploty se budou pohybovat v maximech jen kolem 12 °C.

ilustrační foto

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT