Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Revitalizace vnitrobloku v Manětínské ulici je u konce - FOTKY

17.03.2023 8:05

Práce na revitalizaci areálu někdejšího minigolfu ve vnitrobloku v Manětínské ulici jsou po roce u konce. Sportoviště je kompletně zrenovované a poblíž vyrostla kavárna s terasou, pro kterou nyní obvod hledá nájemce.

vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (3)
vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (3)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (1)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (2)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (4)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (5)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (6)vnitroblok Manětínská_0223_ÚMO 1 (7)

O revitalizaci zanedbaného místa mezi panelovými domy se začalo hovořit už v roce 2019. Vše začalo v loňském roce, a to demolicí objektu bývalé restaurace a také terénními úpravami. Stavebníci se poté vrhli na budování nové kavárny. Investice je 24 milionů korun a hradil ji obvod ze svého rozpočtu, téměř 3,5 milionu pak obvod čerpá ze Státního fondu podpory investic. 

Na své si ve vnitrobloku Manětínské ulice přijdou především rodiny s dětmi, které ocení jak rozmanité herní prvky, tak třeba lezeckou stěnu, klouzačku nebo stoly na ping-pong. „Tohle místo si proměnu určitě zasloužilo a já věřím, že zatraktivní život na zdejším sídlišti, především pak rodinám s dětmi,“ podotkl Miroslav Šuma, místostarosta Jedničky.

Ve vnitrobloku je nově vysázeno 27 listnatých stromů, především dubů, javorů a třešní a jeden jasan úzkolistý. Zelená je pak i plochá střecha zdejší kavárny, kterou pokryly rozchodníkové rohože, jež ve vnitrobloku přispějí ke zlepšení mikroklima zejména v horkých letních dnech.

Součástí projektu byla také renovace stávajícího sportoviště. „Povrch byl opatřen barevnými nátěry s vyznačením hřišť pro jednotlivé sporty a současně byla provedena oprava a nátěr stávajícího oplocení hřiště včetně zvýšení plotu za brankou na jihovýchodní straně. Betonová zeď byla rozšířena a také tam přibylo pítko,“ uvedl architekt Aleš Kubalík. 

Nově zbudovaná kavárna hledá svého nájemce. „Nabídky přijímáme do 31. března do 12 hodin. Doufáme pak, že kavárna bude pro letošní letní sezonu v provozu,“ řekla vedoucí Odboru správy majetku ÚMO Plzeň 1 Eva Štědrá s tím, že podrobnosti najdou zájemci na webu obvodu umo1.plzen.eu. 

Foto ÚMO Plzeň 1

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství