QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Řidiči, zbystřete! Na parkovišti pod autobusovým nádražím se bude nově platit

01.03.2024 13:00

Na řidiče, kteří jsou zvyklí parkovat v Kotkově ulici pod Centrálním autobusovým nádražím v Plzni (CAN), čeká změna.

zpoplatnění parkoviště pod CAN_0224_MMP (3)
zpoplatnění parkoviště pod CAN_0224_MMP (3)zpoplatnění parkoviště pod CAN_0224_MMP (1)zpoplatnění parkoviště pod CAN_0224_MMP (2)zpoplatnění parkoviště pod CAN_0224_MMP (4)

„Parkoviště v Kotkově ulici má kapacitu více než 240 míst. Nyní bude zařazeno do systému záchytných parkovišť P+G, kde má řidič zaparkovat a dál pokračovat pěšky. Cílem je vrátit parkovišti jeho původní smysl, tedy, aby zde lidé dojíždějící například denně za prací měli možnost zaparkovat. To bylo dosud obtížné, protože parkovací místa z velké části blokovaly dlouhodobě odstavené vozy,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar.

Parkoviště město zahrnulo do systému P+G, tedy park and go, a zpoplatnilo. V novém režimu bude parkoviště od pondělí 4. března. Za hodinu parkování řidiči zaplatí 10 korun, nejvíce pak 45 korun za den, noční stání bude stát maximálně 30 korun, o víkendu zde mohou parkovat zdarma.

Na parkovišti v Kotkově ulici je stanoven příznivější denní poplatek než při stání na ulici v zóně F nebo C. „Hodina parkování bude stát ve všedních dnech od 7 do 19 hodin 10 korun. Při souvislém parkování delším než čtyři hodiny však řidič zaplatí nejvýše 45 korun za den. V sobotu a v neděli bude parkování bezplatné. Platit se bude také za noční parkování, a to 10 korun za hodinu v době od 17 do 8 hodin následujícího dne, ale nejvýše 30 korun za celou noc při souvislém parkování,“ přiblížil Aleš Tolar.

Za parkování řidiči zaplatí při odjezdu z parkoviště prostřednictvím terminálů, kde bude možné použít platební kartu nebo hotovost.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24