Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Rozpočet Plzně 2023: KD Peklo, rekonstrukce na Slovanech i bazénu na Lochotíně

10.02.2023 11:36

Město Plzeň v roce 2023 rozdělí oproti původnímu plánu navíc 415 milionů korun. Podpoří díky tomu řadu investičních akcí a projektů.

DSC00583

Šest milionů korun půjde na projektovou přípravu, která souvisí s uvažovanou rekonstrukcí společenského sálu v objektu Pekla. „Mám radost, že Zastupitelstvo města Plzně schválilo peníze na projekt záchrany Kulturního domu Peklo,“ uvedl technický náměstek Pavel Bosák. „Příprava bude navazovat na akci „Dělnický dům Peklo – Studie nového využití“, jež byla zpracována v roce 2013 a řešila kromě nového využití i novou přístavbu. Nový projekt by navázal zejména na provedené průzkumy, které je nezbytné aktualizovat,“ uvádí Magistrát města Plzně.

Zastupitelstvo schválilo finance, které půjdou na kompletní rekonstrukci Pěnkavovy ulice na Slovanech, na navýšení finanční kompenzace pro PMDP. V plánu je též rekonstrukce druhého patra základní školy v Liticích. Vybuduje se nový skatepark za Plazou i Predator park na okraji Skvrňan. Rekonstrukce čeká i bazén na Lochotíně, vzniknou nové parkové cesty ve Špitálském lese a mnoho dalšího.

„Schválili jsme souhrnné rozpočtové opatření, které reaguje na aktuální vyhodnocení zdrojů a potřeb rozpočtu města a umožní nám tak navíc rozdělit téměř 415 milionů korun. Jedná se zejména o peníze, které máme ve svém Fondu rezerv a rozvoje a také o prostředky blokované na zpracování projektových dokumentací. Věřím, že každý Plzeňan někde toto finanční opatření uvidí, neboť peníze uvolníme do škol, sportovišť, dopravy, na bytové projekty, ale i do oblasti kultury, životního prostředí a podobně,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Rozpočet počítá i s projekty, na které se budou nejprve zpracovávat potřebné dokumenty. Například jde o projektové dokumentace pro výstavbu bytového domu Světovar, parkoviště ATOM, polyfunkčního domu Kreuzmannova i zástavbu proluky v Plachého ulici a Na Jíkalce.

Město má v plánu sportovní halu Bory i sportovní areál v Liticích. Budou se tvořit i ověřovací studie pro přístavbu 7., 10., 21. a 22. základní školy, jež by umožnily významně navýšit kapacity. Pokračuje projektová příprava denního stacionáře Človíček a další. „Na zpracování či posílení výdajů na projektové dokumentace na nové záměry města bylo vynaloženo celkem 66,5 milionů korun,“ doplnil primátor.

Foto ilustrační Milan Janoch

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT