QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Škoda Transportation začne s výrobou autobusů. O první kusy má zájem armáda

02.06.2021 11:07

Plzeňský výrobce tramvají, vlaků, nebo trolejbusů přichází nově na trh s autobusy. Ministerstvo obrany již projevilo zájem o šest zájezdových autobusů.

photo-a-1654-400-280

Ministerstvo obrany České republiky si objednalo ve dvou zakázkách celkem šest zájezdových autobusů Škoda D’COACH. Celková hodnota zakázky je přibližně 30 milionů korun. Vozy budou dodány do sedmi měsíců od podpisu smlouvy.

„Po rozšíření naší nabídky vozidel vstupujeme touto objednávkou na evropský trh autobusů s dieselovým pohonem. Nabízíme nyní zákazníkům kompletní portfolio kolových vozidel pro městskou, příměstskou, meziměstskou i zájezdovou dopravu. Konkrétně od trolejbusů, přes elektrobusy až po úsporné autobusy s dieselovým pohonem. K tomu navíc zajišťujeme zákazníkům i veškeré poprodejní služby,“ říká Tanya Altmann, Senior Vice President pro Bus Mobility Solutions ve skupině Škoda Transportation.

V rámci dvou zakázek dodá Škoda Electric celkem šest 12 metrů dlouhých zájezdových autobusů Škoda D’COACH. 

Ty jsou vybaveny motorem DAF MX-11 o výkonu 330kW. Autobus splňuje normu Euro 6 a má automatickou převodovku ZF Traxon. První dva autobusy mají obsaditelnost 51 míst + 1 místo řidiče a 1 místo spolujezdce. Další čtyři disponují kapacitou 44 míst + opět po jednom místě pro řidiče a spolujezdce.

Autobusy Škoda D’COACH mají veškerou bezpečnostní a komfortní výbavu dle nejmodernějších standardů. Sedadla jsou uzpůsobena na dlouhé trasy a cestující tak budou mít maximální pohodlí. Ve výbavě je také kuchyňka, dvě lednice a velký zavazadlový prostor. Řidiči pak ocení adaptivní tempomat, který pomáhá udržovat vzdálenosti od aut před ním. Jedná se o první zakázky na zájezdové autobusy s dieselovým pohonem, které bude Škodovka realizovat ve spolupráci se svojí sesterskou společností Temsa z Tureck.

 

Foto: Škoda Transportation

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24