Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Slunečnou oblohu budou střídat mraky. Víkend přinese oteplení

28.04.2016 7:01

V pátek a v sobotu nás čeká po čase znovu oteplení a teploty by mohly stoupat až k 19 stupňům. Postupně se ale zase vrátí mraky i nižší teploty. Čtěte novou týdenní předpověď.

DSC01740

V příštích dnech bychom se měli znovu dočkat oteplení. Zejména v sobotu bychom si měli užít poměrně slunečnou oblohu i vyšší teploty. Pak ale bude do regionu znovu proudit chladnější vzduch. Počítat bychom měli také s přeháňkami nebo deštěm a v noci i s mrazíky.

"Ve čtvrtek tlaková níže nad Dánskem začne postupovat k severu a bude se vyplňovat. Příliv studeného vzduchu od západu bude na naše území zvolna slábnout. V pátek a v sobotu počasí u nás ovlivní nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu s přílivem teplejšího vzduchu od jihu. Později v sobotu postoupí do Čech studená fronta, která bude zvolna postupovat přes naše území k východu. Za ní se v pondělí rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý přejde přes naše území studená fronta od západu a za ní se obnoví chladnější proudění," informoval ČHMÚ k vývoji počasí v nadcházejícím týdenním období.

Ve čtvrtek bude zpočátku i polojasno, postupně ale většinou oblačno a přidají se místy i přeháňky. Večer by srážek mělo ubývat. Teploty se vyšplhají mezi 8 až 12 stupňů.

V pátek nás čeká skoro jasno až polojasno, odpoledne při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví i přeháňky. V noci naměříme +1 až -3 stupně, přes den pak 13 až 17.

Sobota bude ve znamení skoro jasné až polojasné oblohy. Při zvětšené oblačnosti se budou objevovat ojediněle přeháňky. Zejména od západu se postupně očekává i déšť. Noční teploty budou mezi +3 až -1 stupněm, nejvyšší denní se dostanou mezi 15 až 19 stupňů.

V neděli bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami. V noci naměříme 7 až 3 stupně, přes den pak 11 až 15.

Pondělí přinese oblačnou až polojasnou oblohu a ojediněle i přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou mezi 7 až 3 stupně, nejvyšší denní vystoupí mezi 12 až 16.

Od úterý do čtvrtka bude oblačno až polojasno. Místy musíme počítat s přeháňkami, které budou na horách postupně i sněhové. V úterý by mělo být místy i zataženo a srážky četnější. Noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 7 až 2 stupňů, denní mezi 10 až 15 , zpočátku ojediněle až okolo 18 stupňů.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT