QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

02.03.2024 22:00

Plzeň zvítězila v Pardubicích

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 2:3 (0:1)

02.03.2024 22:00

Házenkáři Plzně vezou domů výhru

Talent v Brně nedopustil překvapení a zvítězil 28:22

Stodská nemocnice zrekonstruovala oddělení následné péče - FOTKY

21.09.2022 14:39

Dvouletá stavební rekonstrukce a rozšíření oddělení následné péče vyšlo Plzeňský kraj na bezmála 60 milionů korun. V galerii naleznete fotografie nového zázemí pro pacienty.

Stodská nemocnice rekonstrukce (1)
Stodská nemocnice rekonstrukce (1)Stodská nemocnice rekonstrukce (2)Stodská nemocnice rekonstrukce (3)Stodská nemocnice rekonstrukce (4)

Oddělení následné péče ve Stodské nemocnici nyní odpovídá současným požadavkům na moderní lůžkovou péči. Nové pokoje jsou nyní dvojlůžkové a trojlůžkové a vždy dva sousední mají společně vlastní sociální zařízení. Rekonstrukce začala v srpnu 2020 a po celou dobu se prováděla za provozu. 

Oddělení se původně nacházelo ve spodním patře levého křídla lůžkového traktu a menší lůžková stanice pak byla i ve třetím podlaží. Nově se nachází ve spodním podlaží, které je na úrovni nemocničního parku.Nová stanice má 32 lůžek a velkou umývárnu pro imobilní pacienty. První pacienti se zde začnou léčit v říjnu. „Nově zde budou mít pacienti více soukromí, pohodlí a klidu a nebudou muset tak často opouštět oddělení, protože vyšetřovna i tělocvična je přímo součástí oddělení. A pracoviště značně ulehčí práci i personálu. Po celé ploše oddělení je totiž instalován transportní závěsný systémem, pomocí kterého lze velmi pohodlně a bezpečně přemístit ve speciálním síťovém sedáku jakéhokoli pacienta z lůžka na lůžko nebo na toaletu, do koupelny nebo do tělocvičny. S imobilními nebo hůře pohyblivými pacienty tak dokáže manipulovat velmi jednoduše a pohodlně i jen jedna osoba. Dříve byli u každé manipulace s pacienty dvě a někdy i tři sestry nebo sanitáři,“ popisuje primář oddělení následné péče Miloslav Čechura.

„Obě lůžkové stanice prošly kompletními stavebními úpravami, kdy se zde vybouraly prakticky všechny původní příčky a postavily se nové se zcela odlišnými dispozicemi menších pokojů a s toaletami a koupelnou. Samozřejmě jsou tu nové podlahy, odpady, rozvody elektřiny, vody i kyslíku a také nový nábytek včetně elektricky polohovatelných postelí, stolků s jídelní deskou a každý pokoj má nebo ty nové brzy dostanou i nové televizory,“ popisuje náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais s tím, že komfort pobytu se na oddělení posunul do 21. století. Některé původní pokoje totiž měly i čtyři nebo pět lůžek.

Foto Stodská nemocnice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi