Auto CB ŠKODA ZSA

Teplárna chce navýšit cenu tepla. Rada města Plzně návrh razantně odmítá

24.11.2022 18:27

Město Plzeň důrazně odmítá návrh Plzeňské teplárenské, a. s. na zdražení cen tepla. Proti tomuto kroku se ve čtvrtek postavila Rada města Plzně.

radiator-250558_1920

Zastupitelstvo města Plzně zároveň rozhodlo o zřízení pracovní skupiny, která bude ve věci jednat s druhým akcionářem a vedením společnosti Plzeňská teplárenská, a.s.

V pracovní skupině budou zastoupeni jak zástupci vedení města Plzně, tak opozice. „Koalice SPOLU před volbami informovala občany, že zařídila nezdražení ceny tepla v Plzni pro rok 2023. Bohužel se ukázalo, že se jednalo o falešné předvolební sliby a zástupci SPOLU nemluvili pravdu. Plzeňanům slibuji, že nyní uděláme vše pro to, aby se teplo v Plzni nezdražovalo. Toto je náš cíl pro nastávající jednání s druhým akcionářem. Už se nám podařilo vyjednat nezdražení cen vodného a stočného, stejně jako jsme rozhodli o tom, že od dubna 2023 budou lidé od 65 let věku jezdit MHD zdarma a studenti do 26 let za poloviční ceny. Věřím, že i v případě cen tepla budeme v jednání úspěšní,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Foto: Pixabay

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Depo 2015
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT