Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Trolejbusy z Plzně míří do dalších měst

12.01.2016 10:21

Plzeňská firma Škoda Electric dodá další trolejbusy do měst po republice. Do Zlína míří i trolejbusy typu 26Tr s trakčními bateriemi, které budou u nás poprvé sloužit ve veřejné dopravě.

Zlín (1)

Nové trolejbusy pro dvojici tuzemských měst vyrobí společnost Škoda Electric. Plzeňská firma dodá pro dopravní podnik města Zlín trolejbusy typu 26Tr s trakčními bateriemi, které budou poprvé v České republice sloužit ve veřejné dopravě. Do Pardubic zamíří několik moderních vozidel typu 30 Tr.

„Dvojice vozů pro Zlín budou vybaveny trakčními bateriemi, které umožňují jízdu mimo trolejové vedení. Zlín tak bude prvním městem v České republice, kde budou takové vozy ve veřejné dopravě sloužit,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. „Zlín je navíc vůbec první české město, které část trolejbusů vybavilo klimatizací salonu pro cestující. Celou svojí výbavou jde o nejkomfortnější vozy, které zákazníkům dodáváme,“ dodává obchodní manažer firmy.

Do Zlína v minulých letech ze Škodovky již zamířilo 25 vozů. Škodovka pro místní dopravní společnost podnik vyráběla celkem čtyři typy vozidel v celkové hodnotě přes 328 milionů korun. Celá dodávka byla spolufinancována z evropských fondů. Celkově plzeňská společnost dodala do Zlína od roku 2004 již 48 trolejbusů.

Na nové vozy se mohou těšit i cestující v Pardubicích, kam plzeňská společnost dodá  tři nové vozy typu 30 Tr. Škoda tím navazuje na předchozí dodávky, kdy od roku 2010 do východočeského města dodala 10 vozů typu 26 Tr a 4 velkokapacitní vozy 28 Tr.

Kromě Zlína a Pardubic jezdí trolejbusy ze Škodovky i v dalších jedenácti městech České republiky, například v Českých Budějovicích, Hradci Králové nebo v Plzni.

FOTO: Škoda Electric

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte