QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzeňském kraji se dnes bourá! Nehody na Domažlicku mají tragické následky– FOTKY

29.08.2023 14:13     29.08.2023 18:51

V úterý 29. srpna došlo v Plzeňském kraji k několika dopravním nehodám. Některé z nich jsou bohužel tragické. Na Domažlicku za dnešní den vyhasly na silnicích dva životy.

OA_Újezdec_0823_HZSPK1
OA_Újezdec_0823_HZSPK1OA_Bonětice_0823_HZSPKOA_Bonětice_0823_HZSPK1OA_Újezdec_0823_HZSPKOA_Újezdec_0823_HZSPK1

Dopoledne skončilo na Tachovsku auto mimo vozovku

V 11:44 došlo v obci Bonětice na Tachovsku k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. „Auto zůstalo po nehodě mimo vozovku. Jedna osoba skončila v péči Zdravotnické záchranné služby,“ uvedl Petr Poncar, mluvčí hasičů.

„Záchranáři si převzali do péče ženu ročník 2004, s lehčími zraněními byla žena transportována do FN Plzeň,“ upřesnila Mária Svobodová, mluvčí záchranné služby.

Bonětice

„Řidička ročník 2004 jela ve směru jízdy od obce Bor k obci Bonětice. Nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu pozemní komunikace, vjela na pravou krajnici a byla odmrštěna vlevo do silničního příkopu. Následně projela kamennou zídkou a vlivem nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu zpět na kola,“ popsala nehodu Iva Vršecká, mluvčí policie s tím, že provedená dechová zkouška byla negativní, komunikace je průjezdná.

K tragické dopravní nehodě došlo u obce Semněvice na Domažlicku. Při nehodě zemřel muž.

„Dnešního dne kolem 11. hodiny došlo na silnici II. třídy č. 193 k vážné dopravní nehodě. Na místě jsou všechny složky IZS. Silnice je mezi obcemi Borovice a Velký Malahov zcela uzavřena,“ uvedla Barbora Šmaterová, mluvčí policie.

„Na místě zasahovaly pozemní vyjezdové skupiny oblasti Domažlice a LZS-Líně. Muž utrpěl velmi vážná traumatická zranění, přes veškerou snahu zasahujících záchranářů musel lékař konstatovat jeho úmrtí na místě," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Jak k nehodě došlo, popisuje mluvčí policie. „Řidič (ročník 1963) jel s osobním vozidlem tovární značky Smart ve směru od obce Velký Malahov na obec Borovice a v prudké pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil na mokré vozovce rychlost, dostal smyk, vjel do pravého příkopu, kde narazil do stromu. U řidiče proběhla neúspěšná resuscitace. Byla nařízena soudní pitva a věc si na místě převzali domažličtí kriminalisté," řekla Barbora Šmaterová.

Nehoda na Klatovsku si vyžádala další zásah složek IZS

V 12:33 došlo k další nehodě osobního vozidla, tentokrát u Újezdce na Klatovsku. „Na silnici 191/II došlo k nehodě jednoho osobního auta. Jedna dospělá osoba a dvě děti byly prohlédnuty Zdravotnickou záchrannou službou. Provedli jsme protipožární opatření a odpojení akumulátoru,“ uvedl Petr Poncar.

Újezdec

Na Domažlicku se aktuálně odstraňují i další dopravní nehody. V 12:15 na silnici 19524 u obce Ždánov skončilo vozidlo na střeše v silničním příkopu.

U Draženova zemřel mladý spolujezdec

V 13:30 došlo k nehodě na silnici 189 u obce Draženov. Tato nehoda má bohužel tragické následky.

Řidička ročník 1967 jela s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia ve směru od obce Draženov na obec Klenčí pod Čerchovem a při projíždění pravotočivé zatáčky dostala na mokré vozovce smyk, vjela vlevo do levého příkopu, kde narazila pravým bokem vozidla do stromu. Spolu s řidičkou byl ve vozidle spolujezdec (ročník 1999). "Řidička utrpěla zranění a byla letecky transportována do zdravotnického zařízení. Spolujezdce se bohužel zachránit nepodařilo, ten na místě svým zraněním podlehl a byla nařízena soudní pitva. U řidičky byl vyžádán odběr krve. Věc si na místě převzali domažličtí kriminalisté," uvedla policejní mluvčí.

Záchranáři okamžitě po příjezdu na místo události zahájili neodkladné ošetření ženy, která byla v bezvědomí a muže, u kterého bylo nutné zahájit neodkladnou kardio-pulmonálni resuscitaci. "S posádkou Letecké záchranné služby zajistili těžce zraněnou ženu, která byla transportována na emergency Fn-Lochotín. Mladý muž přes veškerou snahu zasahujících záchranářů svým zraněním podlehl, lékař Lzs u něj konstatoval úmrtí," doplnila Mária Svobodová.

Foto HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new