Skipas Špičák soutěž promo
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzni přibydou nové autobusové linky MHD

20.01.2023 12:16

Obyvatele Severního Předměstí, Radčic a Křimic potěší zpráva, týkající se nových autobusových linek MHD. Zatím půjde o zkušební provoz.

1

„Západní okruh má ulevit dopravě v centru města. Umožní alternativní spojení Severního Předměstí a Borských polí nejen individuální automobilovou dopravou, ale i tou veřejnou. Proto po něm hned týden po jeho otevření začnou jezdit i nové linky autobusů MHD. Věříme, se se nám tím podaří do autobusů MHD přilákat některé řidiče aut a snížit tím dopravní zácpy na Karlovarské a na Klatovské hlavně ve špičkách,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Nové autobusové linky MHD dopraví od 27. února cestující přes sídliště Zadní Skvrňany na Borská pole. Umožní to dokončení další části Městského (západního) okruhu v úseku Křimická – Karlovarská.

Autobusy linky číslo 24, které dosud jezdí z Bor do Zadních Skvrňan, pojedou nově v trase Bolevec-Košutka-Radčice-Křimice-Zadní Skvrňany-U Panasoniku-Bory. Linka číslo 25 bude nově vedena v základní trase Bolevec-Nemocnice Lochotín-Vinice-Radčice-Křimice-Zadní Skvrňany-Podnikatelská-Univerzita.

Prozatím půjde o zkušební provoz, který bude sledován a vyhodnocen dle skutečné poptávky tak, aby byl finální provoz nastaven co nejefektivněji. „Počítá se s provozem obou linek v pracovní dny v základním intervalu přibližně 60 minut, v přepravních špičkách 30 minut, v úseku z Borských polí do Zadních Skvrňan ve vzájemném časovém prokladu, to znamená střídavě. O víkendech pojede pouze linka číslo 24 v intervalu 60 minut,“ upřesnil Aleš Tolar.

V souvislosti se zavedením nového dopravního spojení bude zároveň ukončen provoz autobusové linky číslo 36 U Luny – Nová Hospoda. Účelový spoj pro odvoz dětí z Nové Hospody k základním školám na Borech bude zachován v podobě nové linky číslo 19, zajišťován bateriovým trolejbusem.

Cestujícím začne také sloužit nová zastávka Ke Kovářce, která je umístěna na trase linek 24 a 25 v okrajové části Radčic. Autobus v ní cestujícím zastaví jen na znamení.

Jízdní řády nových linek budou zveřejněny na stránkách Plzeňských městských dopravních podniků.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Muzeum strašidel_copy_copy_copy