QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V tunelu Valík havaroval kamion! Tunel se musel uzavřít - FOTKY

26.10.2015 6:11     26.10.2015 7:59

Havárie kamionu zastavila v pondělí ráno provoz na dálnici D5 u Plzně v tunelu Valík. Na místo vyjely všechny složky IZS. Podle všeho za nehodou stojí kýchnutí!

FOTO_HZSPK (4)
FOTO_HZSPK (4)FOTO_HZSPK (5)FOTO_HZSPK (1)FOTO_HZSPK (6)FOTO_HZSPK (7)

V tunelu Valík na dálnici D5 se v pondělí nad ránem zastavil provoz. V části směrem na Prahu havaroval kamion. jen několik týdnů po obřím cvičení si tak složky IZS vyzkoušely zásah naostro. Naštěstí řidič neutrpěl vážná zranění, nicméně komplikace v dopravě nastaly značné.

K nehodě došlo v časných ranních hodinách. Havárie zastavila provoz v tunelu a objíždět museli místo řidiči po hlavním tahu I/27. "Dnes v šest hodin ráno vyslalo operační středisko plzeňské hasiče k dopravní nehodě kamionu do tunelu Valík," řekla k nehodě mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Nehoda uzavřela nejprve celý tunel, následně se alespoň s omezením obnovil provoz v části tunelu směrem na Rozvadov.

Řidič kamionu utrpěl zranění. Na míto tak vyjela i záchranka. Naštěstí se ukázalo, že zranění nejsou extrémně vážná a šofér zůstal po ošetření na místě.

Hasiči nicméně následky odstraňovatli několik hodin. "Z proražené nádrže uniká nafta, hasiči ji přečerpávají do náhradních barelů. Předpokládá se, že nehoda zkomplikuje dopravu do dopoledních hodin," dodala mluvčí hasičů v půrběhu zásahu. Únik kapaliny se nakonec podařilo hasičům zastavit poměrně rychle. Sorbentem museli následně zasypat zhruba padesátimetrovou skvrnu.

Podle předběžných výsledků šetření je za nehodou kýchnutí...

Policie se nehodou dál zabývá, nicméně podle výpovědi řidiče došlo k nehodě ve chvíli, kdy kýchl. "64letý řidič nákladního automobilu tovární značky MAN, který převážel počítačové součástky, při jízdě kýchl, na okamžik ztratil orientaci a v tunelu narazil do svodidel a ostění. K poškození, či střetu s dalším, před ním jedoucím nákladním automobilem nedošlo. Hmotné škody zatím vyčísleny nebyly, k závažnějšímu poranění řidiče nákladního vozu nedošlo. Požití alkoholických nápojů   bylo u řidiče na místě vyloučeno pomocí provedené dechové zkoušky," doplnila k nehodě mluvčí policie Jana Tomková.

V tunelu Valík, který funguje od roku 2006, jde o první skutečnou nehodu. Nedávno nicméně složky IZS prováděly právě v tunelu mimořádné cvičení zásahu při hromadné nehodě. Podrobnosti k cvičení najdete v článku zde.

FOTO: HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT