Valík už je průjezdný, další uzavírka bude v září

28.07.2019 13:57

O tomto víkendu byl uzavřen tunel Valík na dálnici D5, řidičům uzavírka způsobila řadu komplikací, na objížďkách se tvořily kolony. Uzavírka skončila v neděli ve 13 hodin.

D5 u Valiku_ po nehode kamionu (1)

"V neděli 28. července ve 13 hodin odpoledne končí úplná uzavírka dálničního tunelu Valík na dálnici D5. Řidiči budou až do 6. září 2019 projíždět obousměrně tubusovou částí tunelu vedoucí směrem na Rozvadov," uvedla Iveta Kořínková, mluvčí PČR.

Tunel na dálnici D5 se řidičům uzavřel kvůli stavebním úpravám, které zde probíhají. Uzavřel se v sobotu 27. července ve 12 hodin. Během uzavírky se tvořily kolony na objezdových trasách. Na nejkritičtějších místech řídili provoz policisté.

Policejní mluvčí potvrdila, že se tvořily kolony, a to zejména během dne. V sobotu v 19 hodin už byl provoz plynulý a skončilo i dopravní opatření pro policejní hlídky. Ty byly v pohotovostí zase od nedělní 5. hodiny ranní až do ukončení uzavírky.

Další úplná uzavírka tunelu je plánována od 6. do 9. září. "Poslední kompletní uzavírka dálničního tunelu Valík je plánována od 6. září od 22:00 hodin do 9. září do 06:00 hodin, kdy bude provoz směrován přes objízdné trasy," dodává policejní mluvčí Pavla Burešová.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT