QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Vlna veder přichází! Meteorologové vydali výstrahu kvůli vysokým teplotám

02.07.2015 13:24

Meteorologové vydali oficiální výstrahu kvůli vysokým teplotám a postupně i kvůli riziku požárů. Výstraha kvůli teplotám platí od pátečního poledne. Varování bude platit do odvolání.

Balonová show 2012 (9)

Kvůli tropickým teplotám, které budou v příštích dnech sužovat region, vydali meteorologové ve čtvrtek dokonce výstrahu. Ta platí od pátečního poledne, v neděli dokonce varování ještě nabere na intenzitě a výstraha kvůli velmi vysokým teplotám bude platit až do odvolání.

Horké dny, které už máme za sebou, ani zdaleka nebyly zatím ty nejhorší. Vlna veder teprve do regionu dorazí. "V nejbližších dnech se budou maximální denní teploty vzduchu zvyšovat. V západní polovině Čech budou v pátek 3. 7. a v sobotu 4. 7. přesahovat maximální teploty místy 31 °C, od neděle 5.7. 34 °C. Od pondělí očekáváme další vzestup teplot pravděpodobně se zvýšením stupně nebezpečí," informoval ČHMÚ.

Od pátku se bude navíc také zvyšovat riziko vzniku požárů. Výstrahy pro Plzeňský kraj budou zatím platit do odvolání. Odborníci tak doporučují omezit zejména fyzicky náročnou aktivitu a rozhodně vynechat pobyt na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

Zapomínat bychom neměli ani dodržování pitného režimu. Děti do 20 kilogramů by měly vypít až dva litry tekutin denně, dospělí a starší děti pak kolem tří litrů. Zrádná může být také klimatizace. Rozdíl v teplotách v klimatizovaném a běžným prostředí by měl být jen kolem 5 stupňů.

Zatím podle aktuálních výhledů vypadá, že ve druhé polovině příštího týdne by se alespoń o něco mohlo ochladit. Podrobnosti najdete v nové týdenní předpovědi zde.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy