Z Červeného Hrádku do Kyšic po nové cyklostezce!

12.06.2023 15:58

Cyklotrasa mezi Plzní a Rokycany je hojně využívaná. Cyklisté nyní mohou projíždět mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi po čerstvě zrekonstruované cyklotrase. Opravy se vyšplhaly na téměř 4 miliony korun.

cyklostezka z Červeného Hrádku do Kyšic_opraveno_0623_MO4 (1)

Cyklostezka prošla kompletní opravou. „Na místě byly zpevněny krajnice, kompletně vyčištěn stávající povrch komunikace, spraveny výtluky a byl zde položen nový asfaltový povrch,“ uvádí MO Plzeň 4.

Celkově se náklady na opravu cyklostezky vyšplhaly na téměř 4 miliony korun, z toho 2,5 milionu korun poskytl na projekt Plzeňský kraj, další část financovala obec Kyšice a finančně se podílel také čtvrtý plzeňský městský obvod, který zaplatil 958 000 korun. „My jsme měli velmi jednoduchou pozici, dali jsme necelý milion korun a máme opravenou cyklostezku. To je zásluha především paní starostky Kyšic,“ okomentoval starosta Městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup.

„Jsme součástí dobrovolného svazku obcí Horní Berounka – povodí Klabavy a snažíme se o rekonstrukci této cyklotrasy a také o budování navazujících cyklotras. Využíváme k tomu jednak dotace a jednak spolupráci s obcemi, které se také snaží v rámci svých možností o rekonstrukci,“ říká starostka Kyšic Martina Beranová.

Opraven byl zhruba dvoukilometrový úsek cyklotrasy. „Diskutovali jsme s paní starostkou Beranovou o dalších plánech, a když jsem se dozvěděl o připravovaném rozšíření sítě cyklostezek v našem okolí, tak mne napadlo, že využijeme chystaného propojení mezi Kyšicemi a Dýšinou a navážeme další cyklostezkou k Červenému Hrádku,“ nastiňuje starosta Tomáš Soukup.

Cyklotrasa mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi je součástí dálkové cyklotrasy č. 3, která vede z Prahy na Ovčí vrch u České Kubice, tedy na hranice s Německem. Na ni poté navazuje cyklotrasa do Řezna. Rekonstrukcí prošel také jeden a půl kilometru dlouhý úsek mezi městem Rokycany a obcí Klabava.

Foto MO Plzeň 4

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy