24.03.2026 21:25
23.03.2026 12:17 24.03.2026 16:53
Pohřešovaná žena z Města Touškova byla nalezena mrtvá
24.03.2026 13:17
V Liticích začala stavba školky. Projekt vyřeší i stěhování úřadu a pošty - FOTKY, VIZUALIZACE
Žáci z 21. ZŠ v Plzni přivítali spolužáky a pedagogy z Furth im Wald
Setkání škol proběhlo 26. září v Plzni. Jednalo se o budoucích spolupracích mezi školami.
Žáci z 21. ZŠ si připravili pro německé spolužáky různé kvízy, hádanky nebo překlady mezi němčinou a češtinou. Zástupci obou škol probírali význam jejich spolupráce, došlo i na téma výuky cizích jazyků a komunikace mezi zeměmi.
Setkání si nenechala ujít Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu. „Delegace měla možnost nahlédnout do chodu školy, který se v některých ohledech liší od německého systému. Následovala prohlídka školy, při níž hosté nahlédli do tříd, zúčastnili se výuky na 1. i 2. stupni, podívali se také do školní zahrady zaměřené na biotopy, sportoviště a tělocvičny,“ popsala náměstkyně.
Výsledkem návštěvy bylo naplánování dalších společných aktivit. „Žáci obou škol si například za podpory učitelů začnou dopisovat. Na 24. října je pak naplánovaná společná návštěva Techmania Science Center v Plzni. Dále se připravuje výlet učitelů na vánoční trhy v Německu,“ řekl 21. ZŠ Martin Prokop.
Foto: 21. ZŠ


