QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Žena z Klatov naletěla podvodníkovi. Za fiktivní balíček zaplatila 25 tisíc korun

29.04.2023 18:00

Jednapadesátiletá žena nemá v současné době ani balík, ani peníze. Jelikož se bála o bezpečnost své rodiny, celou záležitost oznámila policistům.

Platba online_foto Pixabay

Žena zaplatila přepravní společnosti 25 tisíc korun, aby jí doručila balíček. "Případem dalšího internetového podvodu se zabývají klatovští policisté. Jednapadesátiletá žena se na sociální síti seznámila s mužem, se kterým si následně několik měsíců intenzivně dopisovala. Muž jí po nějaké době řekl, že ji miluje, a že na její adresu pošle balíček, jehož obsah ženě nechtěl prozradit," uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

Poškozenou ženu následně kontaktovala přepravní společnost, která po ní požadovala zaplatit 25 tisíc korun jako clo. Žena částku ve dvou platbách uhradila, avšak balíčku se nedočkala.

Následně se přepravní společnost ozvala znovu a požadovala zaplatit další částku, tentokrát ve výši 2.600 eur. "To žena zaplatit odmítla. Muž, se kterým byla neustále v kontaktu, jí napsal, že v balíčku je hotovost ve výši 120 tisíc euro, hodiny a zlaté šperky. Ženu chtěl přimět k zaplacení tím, že jí slíbil, že si může část hotovosti ponechat a zbytek použijí na společný život," doplnila Vršecká s tím, že poškozená i přes tyto sliby odmítla částku uhradit.

Muž však začal ženě vyhrožovat tím, že ublíží jí nebo členům její rodiny, proto celou věc proto oznámila policii. "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a po pachateli pátrají," dodala tisková mluvčí.

Foto Pixabay

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24