QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Planou na Tachovsku zaplavily betlémy. Najdete je všechny? – FOTKY

13.12.2022 8:21

Nevíte co podniknout ve volném čase? Vydejte se do Plané na Tachovsku, kde můžete po celém městě najít venkovní výstavu betlémů. Betlémy naleznete v oknech domů, výlohách obchodů i restaurací.

Planá_betlémy_1222_Planá (3)
Planá_betlémy_1222_Planá (3)Planá_betlémy_1222_Planá (1)Planá_betlémy_1222_Planá (2)Planá_betlémy_1222_Planá (4)Planá_betlémy_1222_Planá (1)

Betlémy nejrůznějších tvarů a stylů naleznete od dnešního dne po celé Plané. Z venkovní výstavy se postupem času zrodila tradice. „V posledních letech je v době adventu možné vidět betlémy v oknech domů a výlohách obchodů na náměstí Svobody a v ulici Dukelských hrdinů, ve vchodu do kostela sv. Petra a Pavla, v Lesíku u madonky, v bytovém domě ve Smetanově ulici, v Dolní ulici a nově také v Okružní ulici,“ uvádí město Planá.

Na zajímavý betlém se můžete podívat i v okolních obcích. „V Chodové Plané také můžete vidět betlém v restauraci Ve Skále a tradiční betlém Wenzela Zellera z Plané je možné během adventu vidět v Muzeu Českého lesa v nedalekém Tachově,“ doplnilo město.

Betlémy v Plané budou k vidění cca do 9. ledna.

Foto město Planá

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24