QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na výlet s QAPem

Tipy na výlet
Běžky nebo pěšky ...zažijte s námi zimu snů 13.02.2024 13:52

Běžky nebo pěšky? Slovní hříčka jasně vybízející k aktivnímu pohybu. Milujete-li pobyt v přírodě, nenechte vaši touhu spát. Pokud je pro vás poznávání zimní krajiny nepopsanou kapitolou, Plzeňský kraj vás příjemně překvapí a nezklame. Jukněte na „Běžky nebo pěšky“ na www.turisturaj.cz.

Tip na malý výlet: Vydejte se za anakondou na Tachovsko - FOTKY 03.11.2023 12:35

Věděli jste, že na Tachovsku můžete narazit na anakondu?! Odpůrci hadů ale nemusí mít strach, jedná se totiž o zajímavou přírodní raritu v podobě neobvykle pokrouceného smrku.

Město Sušice je plné zajímavých míst. Objevte těchto pět skrytých pokladů - FOTKY 17.09.2023 13:13

Sušice je zajímavým městem, které má turistům co nabídnout. Kromě známých historických památek oplývá i několika hidden gems, tedy skrytými poklady, které vyhledává na svých cestách stále více a více turistů. Pojďme se na pět z nich podívat!

TIP na výlet: Barokní most v Bělé nad Radbuzou stojí za návštěvu - FOTKY 20.02.2023 16:05

Jaká je nejznámější památka v Bělé nad Radbuzou? Zajisté barokní kamenný most, který se nachází na řece Radbuze. Víte, že byl postaven podle vzoru Karlova mostu v Praze?

TIP na výlet: Nenáročná procházka v okolí zámku Kozel potěší každého – FOTKY 16.03.2023 11:10

Zámek Kozel je oblíbeným cílem nejednoho výletu. Většina návštěvníků zaparkuje své vozidlo nedaleko zámku na přilehlém parkovišti a nasměruje své kroky přímo k cíli. Co takhle zkusit výlet na Kozel tentokrát trochu jinak?

Seismická stanice u Kašperských Hor nabídne nové návštěvnické centrum a expozici - FOTKY 31.03.2023 6:29

Seismická stanice u Kašperských Hor umístěná v bývalé zlatonosné štole Kristýna se otevře ještě více návštěvníkům. U štoly bylo vybudováno návštěvnické centrum a vzniká tu zcela nová expozice. Otevřeno má být už v průběhu května.

Tip na výlet: Čertova stezka s unikátním viklanem a kuličkovou dráhou v okolí Babylonu - FOTKY 13.05.2023 11:31

Čertova naučná stezka vedoucí okolím Babylonu na Domažlicku vám postupně představí unikátní akvadukt na Hadrovci, jednu z nejstarších stezek, několik rybníků včetně toho největšího Babylonského, kterému se ale častěji říká Babylon.

Tip na výlet s QAPem: Poznejte starou Plzeň, naučná stezka vás provede po stopách kupců 15.06.2023 8:06

To, že Starý Plzenec není jen Radyně, vám představí krásná naučná stezka s názvem Stará Plzeň a kupci. Nenáročná procházka vás protáhne po méně známých místech a dovede vás až k rotundě sv. Petra a Pavla.

Tip na výlet: Vydejte se prozkoumat jedinečnou přírodu na Šlovickém vrchu 06.07.2023 10:07

U Dobřan na jižním Plzeňsku naleznete bývalé vojenské cvičiště, které patří mezi biologicky významné území. Vydejte se na výlet s QAPem a objevte krásu výjimečné přírody!

Tip na výlet: Z Prášil přes jezero Laka na Hůrku aneb poznejte zaniklé obce Prášilska 15.01.2023 10:58

Máme pro vás krásný výlet Šumavou - z Prášil přes zaniklé obce a jezero Laka na Hůrku.

Renault Captur 380_
Auto CB ŠKODA Superb new