QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Stávka v Německu výrazně ovlivní dopravu na železnici!

12.05.2023 18:48

Od neděle 14. května od 22:00 nepřetržitě do 16. května do 23:59 se v Německu uskuteční stávka odborové organizace EVG. V tomto čase bude na německé železnici zcela zastaven provoz všech vlaků. Stávka omezí provoz všech mezistátních vlaků mezi ČR a Německem, a to v dálkové i regionální dopravě.

červen 2018 (1337)

Dálkové vlaky pojedou do poslední stanice na území ČR, regionální vlaky budou zajištěny jen na českém území. „Kvůli stávce nepojedou přímé vozy Praha – Curych a zpět v nočních vlacích EN 458 / 459 Canopus už v noci 14. / 15. května (a následující dvě noci). Ve dnech stávky nebudou ve vlacích linky Ex5 Praha – Děčín a zpět řazené jídelní vozy, ČD zajistí prodej drobného občerstvení formou minibaru. K omezení gastronomických služeb dojde v souvislosti se stávkou také 14. května u většiny spojů této linky ve směru do Německa a 17. května ve směru z Německa,“ upřesnil Petr Pošta, mluvčí Českých drah.

Opatření můžete sledovat na stránkách Českých drah. „Konkrétní provozní opatření pro dálkové i regionální vlaky připravujeme v kooperaci s partnerskými dopravci v Německu a budeme je upřesňovat na těchto stránkách a také v sekci Omezení provozu. Detaily o provozu v Německu najdete na stránkách dopravců Deutsche Bahn a Die Länderbahn,“ poradil Petr Pošta.

„Cestujícím doporučujeme, aby během stávky do Německa necestovali. V případě, že mají zakoupené na tuto dobu jízdenky, doporučujeme jim, aby do Německa odcestovali již před stávkou a vzhledem k předpokládanému velkému vytížení vlaků si pořídili místenky,“ dodal mluvčí.

Vracení jízdenek do / z Německa

Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) se provádí vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 14. až 16. května 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo beze srážky. Cestující se zakoupenými jízdenkami do 11. května pro data jízdy 14. až 16. května 2023 je mohou využít již od 11. do 14. května 2023 (22:00 hod.). To platí pro všechny druhy jízdenek; vázanou jízdenku na vlak je možné použít v kterémkoliv vlaku.

„V případě, že měli cestující zakoupenou místenku, doporučujeme zakoupení nových místenek, po uskutečnění cesty bude cena nepoužité místenky vrácena,“ řekl Petr Pošta. „Cestujícím se za komplikace způsobené stávkou v Německu omlouváme!“

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT