Auto CB ŠKODA ZSA_copy
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Koncipient advokátní kanceláře chtěl podplatit policistu. Nyní mu hrozí vězení

25.11.2022 10:31

Osmadvacetiletý koncipient nabídl policistovi peněžitou odměnu za neveřejné informace. Nyní muži hrozí vězení.

QAP - úvodní fotka

“Krajští kriminalisté odboru hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání osmadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu podplacení. Toho se obviněný dopustil v červenci letošního roku, kdy jako koncipient advokátní kanceláře oslovil muže, o kterém věděl, že je příslušníkem bezpečnostního sboru Policie České republiky, s nabídkou úplatku ve formě peněžní odměny za to, že mu policista předá informace z neveřejných informačních systémů policie,” uvedla Dagmar Brožová, mluvčí policie.

Policista tuto nabídku oznámil svým přímým nadřízeným. “Během provádění úkonů došlo ke slíbení úplatku koncipientem a navrch tento úplatek v řádech tisíců korun koncipient policistovi poskytl. Policista samozřejmě peníze vydal v souladu s trestním řádem jakožto věc důležitou pro trestní řízení,” popsala Brožová.

Osmadvacetiletému muži hrozí vězení. “Na základě vyhodnocení prověřování, provedených úkonů a nashromážděných podkladů bylo rozhodnuto o zahájení trestního stíhání koncipienta. Hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až šest let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest. Už samotné nabídnutí úplatku naplňuje skutkovou podstatu zločinu podplacení. V případě, že pachatel nabídne, slíbí či poskytne úplatek úřední osobě, je trest přísnější,” doplnila Dagmar Brožová.

Foto ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Techmania Workshopy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA nová FABIA_copy