QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Muž se vloupal do prodejny nedaleko Úněšova. Odhalil ho policejní pes Miky

20.06.2024 11:08

Muže v prodejně nedaleko Úněšova vyrušili při loupeži policisté. Zloděj se snažil utéct marně, hravě si ho našel policejní pes Miky. 

policejní pes Miky_0624_PČR

Policisté z obvodního oddělní Úněšov přijali dne 18. června letošního roku před půl čtvrtou ranní oznámení od operátorky bezpečnostní služby o napadení objektu prodejny v menší obci nedaleko Úněšova na severním Plzeňsku. Policisté při příjezdu na místo viděli, že u prodejny jsou poškozené vstupní dveře a ze zadní části budovy slyšeli hluk.

"Policisté spatřili muže, který odhodil na zem větší pytel a začal utíkat pryč do přilehlých zahrad. Z důvodu pátrání po možné osobě pachatele byl na místo události přivolán policejní psovod," uvedla mluvčí policie Eva Červenková.

Muž byl na služebního psa jménem Miky krátký. "Služební pes Miky po chvíli avizoval přítomnost podezřelé osoby, která se ukrývala v jedné ze zahrad vedle králíkárny. Policisté na místě podezřelého muže zadrželi a převezli ho na policejní služebnu k provedení dalších úkonů," řekla mluvčí.

Policejní komisař z územního odboru Plzeň – venkov zahájil trestní stíhání 34letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže a podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy