Plzeň se vzdálila vedoucím týmům, prohrála na Spartě!

26.04.2023 21:21

V rámci 29. kola Fortuna ligy vyjela Viktorka ve středu 26. dubna na Spartu. Zápas skončil 2:1 a Plzeň už výrazně ztrácí na Spartu i Slávii. Utkání ozhodla až penalta v dramatickém závěru.

2023.04.23-20.53.04-731w

První poločas na Spartě přinesl dvě branky na každé straně. Ve 30. minutě se Plzeň dostala do vedení, po přihrávce Chorého skóroval Rafiu Adekunle Durosinmi. V prodloužení prvního poločasu domácí Sparta vyrovnala na 1:1, branku si připsal Jan Kuchta.

Zápas se nakonec prodlužoval o devět minut a v samotném závěru se ještě velmi zdramatizoval. V osmé minutě prodloužení byla nařízená penalta, když Lukáš Hejda zablokoval rukou Kuchtovu střelu. Rozhodčí ještě "ruku" přešetřovali, nakonec byl ale pokutový kop nařízen a Hejda byl po druhé žluté kartě vyloučen. Krejčí penaltu nakonec proměnil, Plzeň prohrála na Spartě o jednu branku a vzdálila se bodově vedoucím týmům Spartě i Slávii.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

sestavy

AC Sparta Praha

Kovář – Panák, Sørensen (58. Vitík), Krejčí – Wiesner, Laci, Kairinen (80. Sadílek), Zelený – Čvančara (29. Karabec), Kuchta, Haraslín (80. Minčev)

FC Viktoria Plzeň

Staněk – Kaša, Hejda, Jemelka – Holík, Bucha (7. Květ), Kalvach, Sýkora – Durosinmi (65. Kliment), Chorý, Mosquera (81. Vydra)

statistiky

Branky: 45+3. Kuchta, 90+14. Krejčí (pen.) – 30. Durosinmi, ŽK: Krejčí, Zelený – Hejda, Kaša, Staněk, Jemelka, 2. ŽK = ČK: 90+8. Hejda, ČK: 90+9. Minčev, Rozhodčí: Orel – Kubr, Slavíček