QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Úvodní Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann - FOTKY

19.04.2023 11:01

22. ročník GLP2023 se letos skládá z dvanácti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz letošního ročníku. Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Úvodní Grand Prix se jela v úterý 18. dubna v Plzni.

vítězný habermann
vítězný habermannaktivita robert kobrelitegratulacejonáš vojtěchjuniořimartin boubalmastersprůjezdspurtstupně ženy a juniorkyT15_6536

Úvodní díl GIANT LIGY v Plzni se jel v chladném cyklokrosovém počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval necelých 9 °C. Na závodníky tentokrát čekalo prvenství na pásce a novinka handicapovaný start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters, ženy a juniorky.

Nejlépe si s touto novou výzvou poradil zkušený borec Petr Ruman (Cyklo Atom), který nasbíral 4 body, a to mu stačilo na vítězství v kategorii. O body to zkusila ve spurtu také Nela Slaníková (Team Dukla Praha), ale nakonec to musela nechat až na závěrečný spurt v kategorii žen a juniorek, kde jasně zvítězila.

Peloton dojel ztrátu po necelých 7 kilometrech, hlavně díky jezdcům AC Sparta Praha a mladíkům ze stáje Roman Kreuziger Cycling Academy. Velice aktivní byli bratři Kobrové. Do prvního úniku se vydal Richard Habermann, Richard Kobr, Jan Šubrt (Author Team Stupno)a Dominik Horák (CK Příbram – Fany gastro). Ze skupiny nakonec vydržel nejdéle Habermann, který tak kroužil sólově před pelotonem celých 10 km. I díky tomu sbíral důležité body, které nakonec přetavil v zasloužené vítězství.

„Nohy jsem měl dobré, nevěděl jsem ale, co se mnou udělá ta zima z víkendového závodu v Německu. Nakonec vítězství a v sobotu další pohárové klání,“ okomentoval závod v cíli Richard Habermann.

Největší boj se strhnul o prémiové body a puntíkovaný dres. Prémie byly vyhlašované hlavně z důvodu zrychlení pelotonu, který měl před sebou uprchlíka, a nebyla síla rozpohybovat startovní pole. Na prémiích měl nejvíce sil v koncovkách mladík Robert Kobr (RKCA) a právem se oblékl do puntíkovaného dresu.

Ženám a juniorkám kralovala Nela Slaníková (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Richard Kobr (RKCA), který nasbíral neskutečných 6b, a to mu zajistilo nejen první místo v kategorii Juniorů, ale i 6. místo v celkovém hodnocení s kategorií Elite a tím pádem i další peněžní odměnu. Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Petr Ruman (Cyklo Atom) se ziskem 4b.

Další díl Giant Ligy 2023 pokračuje v úterý 25. dubna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID od 17:30 hodin.

GP INSIA PLZEŇ 18. dubna 2023

Čas vítěze: 1:21,53 h 60km

1. Richard HABERMANN - AC SPARTA PRAHA

2. Petr FIALA - Xeelo cycling team

3. Jonáš VOJTĚCH - LAWI Stars

4. Jan ŠUBRT - AUTHOR TEAM STUPNO

5. Joshua Edward DAVIES - RAFKARNA IDEA CYCLING TEAM

6. Adam LÁVIČKA - MERIDA BIKE RANCH TEAM

7. Robert HULA - EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN

8. Stanislav PROCHÁZKA - LAPIERRE PLZEŇ

9. Jan RYBA - AC SPARTA PRAHA

10. Dominik HORÁK - CK Příbram - Fany GASTRO
 

BAUHAUS Cup Juniorů

1. Richard KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

2. Robert KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

3. Filip NOVÁK - PROFI SPORT CHEB

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Rober Kobr (RKCA)

LIV BOHEMIA SEKT CUP (ženy a juniorky)

1. Nela SLANÍKOVÁ - TEAM DUKLA PRAHA

2. Eliška KVASNIČKOVÁ - SportRaces Cycling Team

3. Adéla MARKOVÁ - TEAM DUKLA PRAHA

KIA Master CUP

1. Petr RUMAN - CYKLO ATOM

2. Zdeněk RUBÁŠ - AC SPARTA PRAHA

3. Tomáš MUŽÍK - RAFKARNA IDEA CYCLING TEAM

Foto Tomáš Tesař

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24