Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

V Plzni se rozběhly Sportovní hry mateřských škol - FOTO

20.05.2021 7:00

Sportovní hry mateřských škol se v Plzni konají i tento rok. Pořadatelé, museli z důvodu opatření proti šíření covidu připravit uzpůsobenou variantu akce, která letos probíhá jako nesoutěžní.

Sportovní hry 2
 Sportovní hry mateřských školSportovní hry 2Sportovní hry 3Sportovní hry 4Sportovní hry 5Sportovní hry 6Sportovní hry 7

Neuskutečnily se tradiční kvalifikace v jednotlivých obvodech ani velké finále na Atletickém stadionu města Plzně. Místo toho vyráží organizátoři za dětmi přímo do mateřských škol. Akce probíhají od 17. května do 18. června v celkem 46 mateřských školách. To vše za dodržení přísných hygienických a epidemiologických pravidel.

„Téměř roční výpadek pravidelného sportování a volnočasových aktivit nelze ničím nahradit. My se ale snažíme nastartovat v dětech chuť pro pohyb a sportovní návyky. Touto akcí přímo v mateřských školách prodlužujeme tradici projektu, který ročně osloví přes 90% plzeňských dětí v předškolním věku,“ připomíná 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Děti si mohou vyzkoušet tradiční disciplíny SHMŠ jako je hod do dálky, běh kolem met, skok z místa nebo přeskakování a podlézání překážky. Kromě toho je pro ně připravený také doplňkový program včetně možnosti vyzkoušet si svoje dovednosti s míčem a se švihadlem. Chybět samozřejmě nemůže ani populární maskot v podobě žabáka a děti se mohou těšit také na drobné dárky.

Sportovní hry mateřských škol  nepřímo navazují na zjišťování pohybových dovedností předškolních dětí. Cílem SHMŠ je formou hravé soutěže motivovat děti před vstupem do ZŠ k pravidelnému pohybu, sportu, a zároveň přispět k podchycení potenciálních sportovních talentů.

 

Foto: Nadace sportující mládeže

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte