QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ani příští týden zimu nepřinese, na úvod se dočkáme dokonce podzimních teplot!

18.01.2014 18:49

Začátek týdne by měl být v Plzeňském kraji hodně zatažený, občas s deštěm nebo s mrholením a teploměr ukáže v neděli a v pondělí až 8 stupňů nad nulou! Postupně by se mělo ochlazovat.

Plzeň - Slovany

Ani příští týden zřejmě žádné zásadní změny v počasí nepřinese. Podle aktuální předpovědi pro Plzeňský kraj nás v nejbližších dnech čekají znovu poměrně vysoké teploty a k tomu zatažená obloha. Pokud se chystáte na procházku nebo na výlet, určitě nezapomeňte na deštník, hlavně v nížinách.

Další týden má být podle měsíčního výhledu ČHMÚ nejteplejším s nadprůměrnými teplotami. Ochlazení se zřejmě dočkáme až na přelomu února. Co se týká nejbližších dnů, máme se připravit na nadprůměrné srážky. V nížinách čekejte déšť, na horách potom sněžení.

Zataženo nízkou oblačností, mlhavo a mrholení, takové počasí bude v Plzeňském kraji v neděli, k tomu teploty až 7 st. C. Na horách by přechodně mohlo být až polojasno.

V pondělí to bude vypadat podobně, máme čekat občasný déšť, na hřebenech hor déšť se sněhem nebo sněžení. Rtuť tepoměru ukáže 4 až 8 °C.

,,V úterý má být převážně zataženo, na většině území občasný déšť. Na horách srážky sněhové. Později večer budou srážky přecházet ve srážky sněhové i v polohách nad 600 m. Nejnižší noční teploty 4 až 1 °C, nejvyšší denní 1 až 4 °C," tak zní regionální předpověď na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. 

Zatažené a oblačné počasí má pokračovat ve středu a čtvrtek. V nižších polohách musíme počítat s deštěm, od vyšších polohy by to mohlo být sněžení. Nejnižší teploty v noci 2 až -2 °C, nejvyšší přes den 0 až 4 °C.

Ani víkend žádné zásadní změny nepřinese. Teploty se budou pohybovat kolem nuly, v nížinách místy občasný déšť, na horách srážky převážně sněhové. Mírné ochlazení podle meteorologů dorazí až v posledním lednovém týdnu a na přelomu měsíce. V prvním únorovém týdnu by konečně teploty mohly klesat až k mínus šesti stupňům, ovšem srážek bude nejméně.

FOTO:Ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy