04.12.2023 16:10
04.12.2023 13:35 04.12.2023 15:11
Kamion začal po nárazu hořet. Dvě nehody na dálnici D5 blokují provoz – FOTKY
04.12.2023 11:25
V Plzeňském kraji jsme se probudili do mrazivého rána, v Klatovech padl rekord
Emerichova studánka na Čerchově prošla rekonstrukcí – FOTKY
Emerichova studna pramení severovýchodně od vrcholu Čerchova. Od 30. let 20. století sloužila jako zdroj vody pro Pasovského chýši na Čerchově. Obnova tohoto místa je zdárně u konce. Podívejte se na FOTKY.
„V září byla dokončena obnova Emerichovy studánky a čerpací stanice, ze které byla čerpána voda na vrchol Čerchov. Jedná se o technické stavby z počátku minulého století, které jsou novým turistickým cílem nabízejícím též posezení,“ uvádí Domažlické městské lesy.
Obnova Emerichovy studny přinesla nové odpočinkové místo pro turisty. Domažlické městské lesy zde umístily lavičky a ve spolupráci s KČT zde bylo také doplněno turistické značení.
„Celková náklady na tuto obnovu činily 323.880 Kč a částečně byly hrazeny finančními prostředky poskytnutými Plzeňským krajem ve výši 70.000 Kč v rámci dotačního titulu Podpora turistických stezek a venkovních cílů,“ uvádí Domažlické městské lesy.
Foto Domažlické městské lesy