Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Inspekce odhalila další nevyhovující kečup, tentokrát v Lidlu

27.07.2017 18:52

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila další nevyhovující kečup, měl zase nižší obsah rajčat, a to o polovinu. Lidl ho musí stáhnout z prodeje.

kecup
kecupuntitleduntitled1

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Lidl Česká republika, v.o.s., aby stáhla z tržní sítě nevyhovující potravinu „Kania CURRY KETCHUP Mild“, s označením data minimální trvanlivosti do 28. 4. 2018, výrobce: Lidl Česká republika v.o.s.

Jde o kečup pocházející z Německa. Laboratorní rozbor SZPI u kečupu potvrdil o polovinu nižší obsah rajčat, než u potravin označených jako kečup vyžaduje národní vyhláška.

Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) podíl rajčatové sušiny (tzv. refraktometrická sušina vnesená rajčaty) musí být u kečupu minimálně 7 %, analýza ale prokázala tento podíl pouze v hodnotě 3,5%. Jedná se tak o klamavé informování spotřebitele o parametru potraviny, který má zásadní vliv na její charakter. 

Označení výrobku totiž neumožnilo spotřebitelům získat pravdivé informace o skutečné povaze potraviny a pod názvem kečup tak mohli očekávat výrobek s vyšším obsahem rajčat.

Před několika dny odhalila inspekce nevyhovující kečup také v Kauflandu. Psali jsme zde.

foto: SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte