21.06.2026 17:02 23.06.2026 8:24
Složky IZS zasahovaly u hromadné nehody parašutistů v Rokycanech
Policie hledá svědky!
21.06.2026 17:02 23.06.2026 8:24
Policie hledá svědky!
22.06.2026 9:55
21.06.2026 18:53
V Nepomuku v bývalé výtopně vznikne muzeum historické a modelové železnice. Zakládá se spolek, který se bude o muzeum starat.
Kolejiště, funkční modely vlaků, lokomotiv a historické předměty ze skutečné železnice. To a mnohem více by mohlo být k vidění u nádraží v Nepomuku. „V bývalé výtopně u nepomuckého nádraží má vzniknout muzeum historické a modelové železnice, které dříve fungovalo ve Vrčeni,“ informovalo město Nepomuk.
„Jaroslav Navrátil a Martin Roztočil plánují založit zapsaný spolek, ve kterém by se mohli zájemci zúčastnit a podílet na činnosti muzea - zejména radami, návrhy či případnou výpomocí dle možností. Vyhlašují proto výzvu k účasti na tomto projektu. Zúčastnit se může každý zájemce, a to jak z řad bývalých i současných železničářů, železničních příznivců, modelářů, ale i široké veřejnosti,“ uvádí město.
V případě zájmu, můžete volat na 773 580 187.
Foto město Nepomuk