Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nová lávka pod Brankou vyšla město Domažlice na 2,5 milionu korun - FOTKY

29.06.2023 13:13

Domažličtí se dočkali nové lávky v lokalitě pod Brankou. Stavební firma dokončila práce o tři týdny dříve.

nová lávka Domažlice_0623_město Domažlice
nová lávka Domažlice_0623_město Domažlicenová lávka Domažlice_0623_město Domažlice1

V polovině dubna začala uzavírka lávky pro pěší v Branské ulici. Lávka byla kompletně zdemolována a nahrazena novou lávkou s dřevěným zábradlím. V úterý 27. června byla nová lávka uvedena do provozu. „K předání došlo o tři týdny dříve oproti původnímu termínu stanovenému ve smlouvě," konstatoval místostarosta Viktor Krutina. Původně mělo k předání stavby dojít 17. července.

Kromě samotné lávky došlo k úpravám bezprostředního okolí. „Chodci ocení, že oproti předchozímu stavu se podařilo před vstupem do vozovky v Havlíčkově ulici rozšířit zhruba o metr prostor mezi koncem lávky a samotným přechodem pro chodce, který na ni navazuje,“ uvádí město. „Náklady na novou lávku dosáhly 2,5 milionu korun," vyčíslil místostarosta.

Novou lávkou město s úpravami v této lokalitě nekončí. „K tomuto přechodu bude zanedlouho navíc instalováno bezpečnostní osvětlení, podobně jako ke třem přechodům na křižovatce u základní školy v Komenského ulici," dodal Krutina.

Kromě instalace samotné lávky došlo v rámci stejné uzavírky k potřebným opravám kanalizace, které provedl domažlický CHVaK.

Foto město Domažlice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT