Nové multifunkční hřiště v Boru bude sloužit i veřejnosti

11.09.2023 8:11

S novým školním rokem přišly i novinky, v Boru u Tachova mají nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Vzniklo za pomoci Plzeňského kraje.

IMG_0609

Hřiště vyšlo na čtyři a půl miliónu korun, dva milióny přišly jako pomoc od Plzeňského kraje, jak uvedla místostarostka Boru Olga Chvátalová. "Během měsíce září ještě budeme dokončovat terénní úpravy a kolem hřiště bude také nový plot. Jinak už je vše hotové, hřiště nalajnované a brzy bude k užívání, a to nejenom pro žáky základní školy, ale i pro různé spolky, studenty středních škol i širokou veřejnost," řekla s úsměvem Chvátalová.

Hřiště nabízí mnoho možností sportovního vyžití, může se zde hrát mimo jiné například volejbal, fotbal, florbal, ale také třeba i tenis nebo basketbal.

Nyní se ještě řeší, jakým způsobem bude hřiště půjčováno. "My zvažujeme rezervační systém, zájemci by si tam zadali den a čas, který by byl v nabídce volný, a tím už by měli hřiště zarezervované. Samozřejmě by to šlo jen mimo školní čas, tedy odpoledne, svátky či víkendy," dodala místostarostka. 

Foto Martina Sihelská

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT