Pořádně se oblečte, meteorologové hlásí od čtvrtka mráz

26.11.2012 18:26

Rozlučte se s příjemnými teplotami nad nulou, zima klepe na dveře. Mrazy udeří ve čtvrtek, koncem týdne mohou přijít i teploty kolem - 10 °C. Meteorologové varují před kalamitní situací.

Zima klepe na dveře. Měla by dorazit již v tomto týdnu, podle slov meteorologů by to mělo být ve čtvrtek 29. listopadu, kdy by měl přijít mráz, sníh a teploty by měly v závěru týdne poklesnout k deseti stupňům pod nulou.

Teplotní skok to bude velký, úterý a středa budou ve znamení přívětivých teplot do 10 °C. Čtvrtek však přinese studenou frontu, zataženou oblohu a dešťové přeháňky, které budou od středních poloh přecházet v přeháňky sněhové.

Také pátek bude oblačný a zatažený, místy opět se sněhovými přeháňkami, v nížinách s přeháňkami smíšenými. Noční teploty se budou pohybovat mezi plus a mínus dvěma stupni, denní se vyšplhají od nuly do čtyř stupňů celsia.

Sobota i neděle budou také chladné, v neděli rtuť klesne na západě až k mínus deseti stupňům celsia.

Dejte si také pozor na kalamity, před nimiž meteorologové varují. Pokud napadne hodně sněhu, mohl by tento fakt v kombinaci s poklesem teploty zkomplikovat dopravu.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy