QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Rokycanský hřbitov prochází rekonstrukcí za téměř dva miliony – FOTKY

16.10.2023 9:37

Hřbitov v Rokycanech prochází rekonstrukcí, již brzy budou dokončeny nové cesty.

rekonstrukce hřbitov Rokycany_1023_město Rokycany (2)
rekonstrukce hřbitov Rokycany_1023_město Rokycany (2)rekonstrukce hřbitov Rokycany_1023_město Rokycany (1)rekonstrukce hřbitov Rokycany_1023_město Rokycany (3)

„V červenci letošního roku začala třetí a závěrečná etapa opravy povrchu účelových komunikací na městském hřbitově v Rokycanech, který se nachází v okrajové západní části Rokycan. Celkem bylo upraveno 566 metrů komunikací,“ informovala mluvčí města Rokycany.

Nově vybudované komunikace v rámci třetí etapy jsou napojeny na stávající.

„Letošní etapa oprav zahrnovala místní komunikace v severní části hřbitova. Nové komunikace mají šířku 2,5 metru. Součástí bylo kácení stromů a výsadba nových. V blízkosti jednotlivých hrobů budou doplněny kořenové bariéry. Nový povrch bude mlatový, s ohledem na pietní a parkové okolí,“ popsala mluvčí detaily rekonstrukce.

Investiční akci realizoval Odbor rozvoje města Městského úřadu Rokycany, náklady jsou ve výši 1,8 milionu korun včetně DPH.

Předpokládaný termín dokončení severní části byl stanoven na polovinu října. „Zhotovitel předá městu stavební dílo ve třetím říjnovém týdnu,“ dodala mluvčí města Rokycany.

Foto město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy