QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Lidé rozhodují o nové podobě Papírenského parku v Plzni! Dotazníkové šetření dnes končí

06.06.2023 12:17     23.06.2023 11:15

Papírenský park by měl projít revitalizací. Město Plzeň zveřejnilo dotazník, ve kterém se můžete k dané lokalitě vyjádřit i vy a ovlivnit tak budoucí podobu parku.Studie bude následně veřejnosti představena v Papírně.

Papírenský park_odpad_0123_fotoPetrKUTÁK_MMP (4)

Dotazníkové šetření končí dnes, tedy v pátek 23. června. Pokud chcete do podoby budoucího parku promluvit, máte poslední možnost. Dotazník v elektronické podobě naleznete zde.

„Naším cílem je nejen budovat nové zelené plochy, ale také revitalizovat ty stávající. Pro mě osobně má úprava Papírenského parku ještě jeden přesah. V místě se totiž nachází dnes zapomenutý památník obětem 1. světové války, který chceme obnovit a zpřístupnit veřejnosti,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Správa veřejného statku města Plzně připravuje studii na revitalizaci Papírenského parku. Názory obyvatel budou do studie zahrnuty. „Zajímá nás názor obyvatel Plzně, ať již těch, kteří do Papírenského parku chodí, nebo i těch, kteří se mu naopak vyhýbají. Rádi bychom se dozvěděli, co se jim na parku líbí i to, proč ho nenavštěvují, zda za to může například nižší pocit bezpečí. Jejich odpovědi vyhodnotíme a necháme podle nich architekty zpracovat studii na revitalizaci této části plzeňských Slovan,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar, do jehož gesce spadá také Správa veřejného statku města Plzně, která má revitalizaci Papírenského parku na starosti.

Dotazníkové šetření zajišťuje Centrum pro komunitní práci západní Čechy ve dnech 6. až 23. června 2023. Dotazník v elektronické podobě naleznete zde. „V papírové podobě byl dotazník vydán v informačním zpravodaji Městského obvodu Plzeň 2-Slovany, který je ve dnech 6. až 8. června vkládán do schránek. Papírové dotazníky lze po vyplnění odevzdat do 23. června do sběrného boxu, který je umístěn na slovanské radnici,“ upozornil místostarosta druhého plzeňského obvodu Václav Cinádr.

Jak často navštěvujete Papírenský park? Co byste v Papírenském parku chtěli zachovat? Jaké prvky byste v nově vybudovaném Papírenském parku uvítali? I na takové otázky v dotazníku odpovídáte. Dotazník nezabere více než pár minut. Veřejnost bude se studií revitalizace Papírenského parku seznámena 12. října 2023 v kulturním centru Papírna.

Papírenský park je ve vlastnictví soukromého majitele a nebyl mnoho let udržován. Město Plzeň má v nájmu pouze jeho malou část, o níž se stará. Snahou města Plzně je obyvatelům zpřístupnit celý prostor parku a proměnit ho v příjemné místo – městský park, který bude odpovídat současným požadavkům obyvatel Plzně na odpočinek a relaxaci. Probíhají jednání, aby se celý park stal majetkem města Plzně. První důležitý krok k přeměně parku se uskutečnil na přelomu minulého a tohoto roku, kdy byl celý park uklizen a byly odstraněny náletové a nebezpečné dřeviny.

Foto ilustrační MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new