QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Sokolovna na Doubravce se uvnitř blýská novotou - FOTKY

08.02.2023 14:54

Na plzeňské Doubravce se opravovala sokolovna. Rekonstrukce vyšla na více než šest milionů korun. Na nové prostory přispěli i obyvatelé Plzně symbolickým zakoupením části staré podlahy.

Sokolovna Doubravka_MMP_0223
Sokolovna Doubravka_MMP_0223Sokolovna Doubravka_FB Městský obvod Plzeň 4 2Sokolovna Doubravka_FB Městský obvod Plzeň 4MMP

Nové prostory mohou využívat třeba hráči stolního tenisu, oddíly gymnastiky nebo skupiny ke cvičení jógy. Přístavba tělocvičny vyšla na více než šest milionů korun. „Zhruba čtyři miliony korun získal sokol od Národní sportovní agentury, částkou 400 tisíc korun na ni přispěl Městský obvod Plzeň 4, 900 tisíc korun poskytlo město Plzeň, zhruba 800 tisíc korun uhradil samotný Sokol Doubravka. Celková modernizace objektu začala už před pěti lety. Na stavební úpravy přispěla i veřejnost v rámci sbírky, ve které si lidé mohli zakoupit více než padesát let starou parketu a díky pomoci členů Sokola a veřejnosti vybrali 260 tisíc korun od 110 dárců. Každý mohl přispět libovolnou částkou od 140 korun. Nejvyšší příspěvek činil 50 tisíc korun,” uvádí Magistrát města Plzně.

Tělocvičnu bude stejně jako doposud provozovat T. J. Sokol Doubravka. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří na modernizaci sokolovny přispěli. Svědčí to nejen o tom, že si v Plzni umíme pomáhat, ale i o skvělé manažerské práci celého T. J. Sokol Doubravka. Jedná se o největší takto zaměřenou organizaci v našem obvodu, která našim občanům významně rozšiřuje možnosti sportovního vyžití. Velmi si toho vážíme,“ uvádí starosta obvodu Tomáš Soukup.

Areál sokolové zvelebují dlouhodobě. „Mohli bychom uvést celou řadu vylepšení, ke kterým v něm došlo – třeba rekonstrukci venkovních sportovišť, sociálních zařízení a sprch, postupnou výměnu oken a dveří v budově sokolovny, zateplení střechy nad tělocvičnou, úpravu osvětlení a instalaci úsporných prvků, postupně prováděné sanační práce, vrtanou studnu a další. Sokolovnu postavili naši předkové a je na nás, abychom její stav trvale zlepšovali a přizpůsobovali požadavkům současných uživatelů. Daří se to i díky podpoře obvodu a města, za kterou moc děkujeme,“ dodává jednatelka Milada Nováková.

Foto MMP, FB Městský obvod Plzeň 4
SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT