Srážka tramvaje s nákladním autem v Plzni! Zasahovat musela i záchranka

07.06.2016 6:10     07.06.2016 8:18

Srážka tramvaje s autem v sadech Pětatřicátníků v Plzni zaměstnala v úterý ráno i záchranku. Tramvaje směrem na Skvrňany a do Bolevce nabraly zpoždění.

Srážka kamionu a tramvaje na Palackého.

Ke střetu tramvaje s nákladním autem došlo v Plzni v úterý ráno přímo v centru Plzně. Nehoda se odehrála na křižovatce Solní ulice a sadů Pětatřicátníků. Záchranka převážela jednu zraněnou osobu.

Nehoda, ke které došlo zhruba kolem šesté hodiny ranní, zasáhla do provozu tramvají linek číslo 1 a 2 směrem do Bolevce a na Skvrňany. Přesné příčiny střetu jsou stále v šetření. "V 5:54 jsme přijali oznámení na linku 158 o dopravnín nehodě tramvaje a nákladního auta. Tramvaj linky číslo 2, která jela od Solní ulice, se střetla s nákladním autem, které jelo v pravém jízdním pruhu sady Pětatřicátníků směrem na Lochotín," popsala mluvčí policie Hana Štefflová s tím, že dechové zkoušky byly negativní jak u řidiče tramvaje, tak nákladního auta.

Na místo musela vyjet ale také záchranná služba. "Z místa jsme převážely osobu s úrazem hlavy do nemocnice," potvrdila mluvčí záchranky Lenka Ptáčková. Jednalo se o řidiče z nabouraného auta, v tramvaji se údajně cestujícím nic nestalo.

Tramvaje do Bolevce a na Skvrňany následně nabraly zpoždění zhruba půl hodiny, které se postupně snižovalo. Kolem osmé hodiny už byl provoz v normálu.

Se zpožděním museli v úterý ráno počítat i cestující autobusy linky číslo 35. Tam došlo ke zpoždění kvůli srážce autobusu s autem ve městě Touškov. V tomto případě se naštěstí nehoda obešla bez zranění. Zpoždění se ale opět pohybovalo až okolo půl hodiny.

FOTO. ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
KOvářová
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA nová FABIA