QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Úspěch pro Horažďovice! Město usiluje o titul Historické město roku

13.03.2024 11:56

Jak jsme vás informovali, tři města podala přihlášku do krajského kola soutěže o získání titulu Historické město roku 2023. Nejúspěšněji z něj vyšlo město Horažďovice, které bude Plzeňský kraj zastupovat v celostátním kole.

Horažďovice ilustrační_QAP

Horažďovice, Kašperské Hory a Klatovy, tato tři města se zapojila do bojů o získání titulu Historické město roku 2023. Ocenění Historické město je udělováno již od roku 1995 za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón. Z krajského kola postupuje do celostátního město Horažďvice.

Město Horažďovice se soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ v poslední době zúčastnilo v roce 2011 a pak každoročně v letech 2020–2022.

„Komise pro krajské kolo soutěže pozitivně hodnotila způsob realizace Programu regenerace MPZ Horažďovice v posledních letech (proběhla obnova památek ve vlastnictví církve, fyzických osob i města), iniciativu zástupců města vedoucí k záchraně nevyužívaných a ohrožených památek, rovněž i zpracování podkladů pro tento program na další pětileté období,“ uvedl Národní památkový ústav s tím, že se městu daří zachovat a postupně obnovovat historickou strukturu zástavby, včetně dvorních traktů a hospodářských budov.

V krajském kole soutěže se Městská památková zóna Horažďovice umístila na 1. místě a komise ji doporučila do dalšího (celostátního) kola hodnocení.

Na druhé příčce krajského kola soutěže se umístilo město Kašperské Hory, na třetí město Klatovy.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy