QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Liticích odstartovala rekonstrukce základní školy - FOTKY

27.07.2023 8:34

V plzeňských Liticích se rozjela rekonstrukce 25 let uzavřeného druhého patra zdejší základní školy! Touto rekonstrukcí se výrazně navýší kapacita a nebude hrozit, že rodiče z Litic budou muset vozit prvňáčky do okolních škol mimo bydliště.

ZŠ Litice, rekonstrukce začala rekonstrukce 1. července 2023 ZŠ Litice, rekonstrukce začala rekonstrukce 1. července 2023
ZŠ Litice, rekonstrukce začala rekonstrukce 1. července 2023Litice škola, foto QAPLitice škola, foto QAPZŠ Litice - začala rekonstrukceZŠ Litice - začala rekonstrukceZŠ Litice - začala rekonstrukceZŠ Litice - začala rekonstrukceRadní pro školství Lucie Kantorová se současným starostou Michalem Hausnerem při návštěvě školyStarosta Litic se zástupkyní ředitele školy při návštěvě ZŠ letos v lednuZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ Litice rekonstrukceZŠ litice začala rekonstrukce13Litice ZŠ - patro budovy před rekonstrukcí 2023Radní pro školství Lucie Kantorová se starostou Michalem Hausnerem při návštěvě školy (1)

Opravuje se druhé patro školy, které je uzavřeno už od roku 1998, tedy dlouhých 25 let. Rekonstrukce začala 1. července a hotovo má být ještě letos.

„Jedná se o rekonstrukci druhého patra budovy školy, které je zcela uzavřené. Budova tak bude po rekonstrukci využitá v plném rozsahu,“ uvedl starosta MO Plzeň 6 Michal Hausner.

Rekonstrukcí druhého patra se zvýší kapacita o 5 tříd. „Pro každý ročník od první do páté třídy tak vznikne možnost otevření dvou tříd,“ říká starosta.

Litické rodiče trápí nedostatečná kapacita zdejší základní školy už několik let. Vedení obvodu v minulých letech ale marně usilovalo o navýšení kapacity. Finance na rekonstrukci litické základní školy se podařilo sehnat letos na počátku roku, intenzivní jednání ale probíhala už ke konci loňského roku. 

Radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová se starostou MO Plzeň 6 Michalem Hausnerem při návštěvě základní školy v Liticích a plánování rekonstrukce  

„Dohodli jsme se s vedením města Plzně, finance na rekonstrukci naší školy byly zařazeny do letošních investic města. Dohoda by nebyla bez primátora a radní pro školství. Velké díky tak patří Romanu Zarzyckému a Lucii Kantorové, s kterými se podařilo investici rychle posunout až do fáze skutečné realizace,“ sdělil starosta šestého plzeňského obvodu.

Rekonstrukce vyjde na 16 milionů korun. Částku schválili zastupitelé města Plzně na svém zasedání letos v únoru. Nejde o jedinou větší investici v plzeňských Liticích, v budoucnu tady má být i nová mateřská škola. Na tu je již hotová studie.

foto: MO Plzeň 6

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT