QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzeňském kraji došlo k nárůstu dopravních nehod. Vážnější jsou i jejich následky

25.04.2024 11:29

V uplynulém čtvrtletí došlo v Plzeňském kraji k nárůstu dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zemřelo při dopravních nehodách o 6 osob více.

OA Plánice_0324_HZSPK (3)

V uplynulém čtvrtletí byl v Plzeňském kraji zaznamenán nárůst počtu dopravních nehod, z nichž některé skončily s vážnými následky. Policisté v prvních třech měsících letošního roku šetřili 1112 dopravních nehod, při kterých bylo 13 osob usmrceno, 16 utrpělo těžká zranění a 317 účastníků bylo zraněno lehce.

"Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zemřelo při dopravních nehodách v našem kraji o 6 osob více. Nejtragičtějším měsícem tohoto roku byl březen, kdy na silnicích v Plzeňském kraji vyhaslo 8 lidských životů," uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

Nejčastější příčina těchto tragických událostí byla nesprávný způsob jízdy, konkrétně nevěnování se řízení často v kombinaci s nepřiměřenou rychlostí. Dále následuje přejetí do protisměru nebo vyjetí mimo komunikaci a následný střet s protijedoucím vozidlem nebo pevnou překážkou.

"Dvě tragické dopravní nehody byly způsobeny nedáním přednosti v jízdě. Jednou z obětí byl chodec na přechodu pro chodce a jednu z nehod způsobil řidič, který vjel pod viadukt s vozidlem, jehož výška přesahovala vyznačenou mez na zákazové dopravní značce," uvedla mluvčí policie.

Policisté v průběhu celého roku realizují preventivní dopravně bezpečnostní akce, které jsou zaměřené na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu. Součástí každé silniční kontroly je i dechová zkouška řidiče vozidla. V České republice platí nulová tolerance alkoholu u řidičů vozidel, přesto byla jízda pod vlivem alkoholu příčinou u 62 dopravních nehod za uvedené období.

Povinností všech účastníků silničního provozu je, aby se chovali ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožovali život a zdraví jiných osob ani svůj vlastní.

"Jak při preventivních akcích tak i při běžných silničních kontrolách apelujeme na řidiče, aby důsledně dodržovali pravidla silničního provozu a přispěli tak k většímu bezpečí na našich silnicích. Společný zájem nás všech je, aby bylo dopravních nehod, zvláště těch s tragickými následky, co nejméně," dodala Iva Vršecká.

Foto ilustrační HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new