QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Známe nominace v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje! Hlasovat může i veřejnost

21.06.2024 12:41

V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje je nominováno 18 staveb. Vítěze z nich vybere porota i veřejnost.

stavba roku PK23
stavba roku PK231_Administrativní budova Importo Klatovy4_Lesovna Pivoň5_Modernizace areálu ZŠ – přístavba školní jídelny a odborných učeben se školní družinou, 6_Terminál Bory, Plzeň7_Dům přírody Brd, Strašice9_Kräm Bistro & Wine – Krameriova ul. Klatovy10_Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích11_Obnova opatské rezidence v Klášteře Plasy14_Revitalizace Západočeského muzea v Plzni – Národopisného muzea Plzeňska15_Zámek Týnec, národní kulturní památka19_Rodinný dům Pecihrádek20_Městský okruh – úsek Křimická – Karlovarská v Plzni23_Uzel Plzeň, 5. stavba – Lobzy – Koterov25_Administrativní budova s výrobně montážní halou, Dýšina28_Urbanity Campus Tachov – Výstavba budovy Gama30_Brána do Borského parku, Plzeň31_Lesopark Pod Kalichem, Sušice34_Vnitroblok Manětínská, Plzeň

Odborná porota oznámila nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2023. Z 18 nominovaných staveb bude vybírat ty, které si ze soutěže letos odnesou ocenění. Zastoupeny jsou novostavby, rekonstrukce, stavby pro bydlení, dopravní a inženýrské stavby, průmyslové stavby i veřejná prostranství.

Do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se v letošním ročníku přihlásilo celkem 34 staveb, které byly na území kraje dokončené nebo uvedené do provozu v roce 2023.

„Těší mě, že krajská soutěž Stavba roku opět zaujala a že díky účasti 34 přihlášených staveb mohla odborná porota připravit pestrý soubor nominací na letošní ocenění, pro něž nyní může hlasovat i veřejnost a vyjádřit tak svůj názor na stavby a architekturu, které vytvářejí prostor kolem nás,“ řekl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Odborná porota všechny přihlášené stavby navštívila a na základě jejího hodnocení pak 18 z nich postoupilo mezi nominované. V nominacích jsou nejpočetněji zastoupeny rekonstrukce, po nich novostavby, veřejná prostranství, dopravní a inženýrské stavby, průmyslové stavby a stavby pro bydlení. Nacházejí se na řadě míst Plzeňského kraje a sedm z nich v krajském městě Plzni.

Z nominací bude odborná porota volit díla, která si zaslouží titul Stavba roku Plzeňského kraje nebo některou z dalších cen. Udělovat se bude Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně nebo Cena Ministerstva průmyslu a obchodu. Zároveň se soutěží Stavba roku Plzeňského kraje probíhá i vlastní soutěž České komory autorizovaných inženýrů a techniků nazvaná Cena ČKAIT.

Rozhodovat o vítězi bude ale také široká veřejnost.

Všechny nominované stavby k vidění na online Mapě Stavby roku Plzeňského kraje, kde také probíhá veřejné hlasování. Stavba s nejvyšším počtem hlasů získá Cenu veřejnosti.

Hlasovat můžete ZDE.

A/ Novostavby budov

Administrativní budova Importo Klatovy

Lesovna Pivoň

Modernizace a přístavba areálu ZŠ, Chotíkov

Terminál Bory, Plzeň

B/ Rekonstrukce budov

Dům přírody Brd, Strašice

Kräm Bistro & Wine – Krameriova ul. Klatovy

Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Obnova opatské rezidence v Klášteře Plasy

Revitalizace Západočeského muzea v Plzni – Národopisného muzea Plzeňska

Zámek Týnec, národní kulturní památka

C/ Stavby pro bydlení

Rodinný dům Pecihrádek

D/ Dopravní a inženýrské stavby

Městský okruh – úsek Křimická – Karlovarská v Plzni

Uzel Plzeň, 5. stavba – Lobzy – Koterov

E/ Průmyslové stavby

Administrativní budova s výrobně montážní halou, Dýšina

Urbanity Campus Tachov – Výstavba budovy Gama

F/ Veřejná prostranství

Brána do Borského parku, Plzeň

Lesopark Pod Kalichem, Sušice

Vnitroblok Manětínská, Plzeň

Výsledky soutěže Stavba rou Plzeňského kraje budou zveřejněny 12. září 2024.

Foto Stavba roku Plzeňského kraje

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy