21.02.2026 17:33
20.02.2026 13:41
Chcete na Čtyřce něco změnit? Vedení obvodu navýšilo rozpočet a čeká na vaše nápady
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
Muž pod vlivem drog řídil vozidlo taxislužby
Policejní hlídka zastavila v Plzni vozidlo s označením taxislužby. Strážníkům neuniklo, že muž vykazuje známky po požití drog. Následný test byl pozitivní.
K incidentu došlo ve středu 11. ledna. „Kvůli spáchanému dopravnímu přestupku zastavila ve středu ve večerních hodinách hlídka Městské policie Plzeň – Střed vozidlo Škoda Octavia označené jako vozidlo taxislužby. Řidič vykazoval během komunikace známky po požití drog,“ informovala Jana Pužmanová, mluvčí Městské policie Plzeň.
„Muž byl vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle. Výsledek testu byl pozitivní na THC. 38letý řidič přiznal, že ráno užil marihuanu,“ uvedla mluvčí s tím, že pro podezření ze spáchání trestného činu si záležitost převzala k šetření Policie ČR.
Foto ilustrační z podobného případu